Viggo

Viggo

Alfred Molina Sezóny 4 2016 - 2018


Rozvážný a manipulativní Lovec draků. Rykerův bratr.

Viggo Grimborn je velitelem Lovců draků, kteří se snaží získat Dračí oko, aby mohli vyhladit všechny draky. Jeho bratrem je Ryker, který má hned po něm velení nad muži, kteří jim pomáhají dosáhnout jejich cíle. Viggo disponuje rozsáhlými znalostmi o dracích a může se tak vyrovnat Škyťákovi a dokonce ho i předčit.

Protože se snaží získat Dračí oko, tak často naráží na Škyťáka a ostatní Dračí jezdce. Dračí oko se snaží získat proto, že po staletí patřilo jeho kmenu. Na rozdíl od svého bratra je velice inteligentní a neuvěřitelně prohnaný. Často ho frustruje to, že Ryker nemá takový rozhled a není tak šikovný. Viggo je mistrný taktik, který používá svůj rozum k tomu, aby přelstil své nepřátele, což jej činí až nepřirozeně prozíravého.

Aby dostal, co chce, je připraven přinést velké oběti. Dokonce nechal své vlastní muže zemřít, aby mohl zajmout jednoho draka. Viggo je také Škyťákovým protivníkem. Oba k sobě chovají respekt, a proto jej Viggo považuje za důstojného protivníka. Na rozdíl od Škyťáka mu však chybí smysl pro čestnost.

Viggo nevyužívá síly, aby porazil své soupeře, jak to dělá jeho bratr, ale využívá svou inteligenci k tomu, aby našel tu správnou cestu k vítězství. Je tudíž velmi chytrý a je mistr v podvodu. Ve hře Berly a Drápy dokázal přechytračit i samotného Škyťáka.

Přesto, že se Viggo vystavuje nebezpečí jen zřídka, je považován za nejlepšího Lovce draků, jemuž se může měřit jen jeho vlastní bratr, který jej dokáže přemoci. I přesto, že je mladší než Ryker, tak stojí v čele všech Lovců draků. Za to vděčí své mazanosti a výborným strategiím. Dračí lovci k němu vzhlíží s respektem, ale také se ho zároveň bojí.

Viggo je zdatný bojovník, který nosí svůj meč na zádech. Své znalosti o dracích získával z Dračího oka, díky němuž dokázal přemoci a ovládat i ty největší a nejnebezpečnější draky. Viggo je stejně jako Škyťák levák.

Viggo se objevil v…

Foto: DreamWorks