Vřeštící smrt

Vřeštící smrt

Sezóny 3 2013 - 2018


Gigantický poddruh Plíživé smrti, který se rodí jednou za sto let.

Vřeštící smrt je gigantický poddruh Plíživé smrti. Říká se, že se tento drak rodí jen jednou za sto let. Tento drak je jedním ze čtyř největších čtyř draků, další jsou Rudá smrt, Věčník a Mrazidrak. Vřeštící smrt se rodí se všemi schopnostmi Plíživé smrti až na to, že nesdílí její slabiny. Po Rudé smrti je to druhý největší drak s jakým se Blp setkal.

Na rozdíl od Plíživé smrti tomuto drakovi nevadí sluneční svit. Mláďata dokonce sluneční svit přitahuje, což je v té době jejich slabinou. To však časem pomine, jak drak zestárne. Z ocasu dokáže vystřelit velké ostny a dokáže chrlit velké ohňové koule v jednom výstřelu. Rychle za sebou dokáže vystřelit minimálně tucet střel. Největší síla draka však spočívá v jeho neukojitelném hla­du.

Stejně jako Plíživá smrt má tento drak rád tunely, takže konzumuje skalní věže a ničí celé ostrovy. Protože je tento drak velmi rychlý a silný, tak se s ním nedá nijak moc bojovat. Nejlepší je ho odlákat někam jinam, ale dříve či později se Vřeštící smrt vrací na místo, kde se vylíhla.

Vejce Vřeštící smrti se velmi podobá vejci Plíživé smrti, protože Vřeštící smrt je jen jakýmsi mutantem Plíživé smrti. Jediný rozdíl mezi těmito vejci je, že jsou větší než Plížící smrti a jsou bílé s červenými tečkami. Vylíhlý jedinec má bílou barvu a velké červení oči. Kromě toho má také tři řady zubů a spodní stranu těla má posetou ostnami.

Navzdory své velikosti má drak křídla velká jako Bezzubka. To je proto, že svůj dlouhý ocas používá jako jakousi vrtuli, která jej pohání vpřed. Díky své velikosti dokáže rychle tunelovat. K tomu používá své silné čelisti a ostnatou kůži. Velikost jeho tunelů umožňuje plně vzrostlému Ďesovci obludnému jimi proletět.

Vřeštící smrt je pojmenovaná díky svému sonickému řevu, který dokáže zmást ostatní draky, a ti jsou pak za letu dezorientovaní. Vřeštící smrt je také mnohem rychlejší než Plíživá smrt a dokáže se přiblížit rychlosti Nočního běsa. Tento drak je také nesmírně odolný a má velkou výdrž. Má také jednu z nejodolnějších kůží mezi draky, avšak když na něj zaútočí Gejzírník svou vařící vodou, tak mu dokáže ublížit a odpadne mu pár šupin. Když byl tento drak malý, tak mu však dokázal ublížit i velký balvan, což způsobilo, že nemohl létat a jeho sourozenci ho museli nést.

Tento drak je inteligentní, neboť se dokáže poučit ze svých chyb a adaptovat se nepřátelským útokům. Pochopil také, že Škyťák s Bezzubkou zachránili jeho matku a okamžitě ukončil nepřátelství, které k nim tehdy choval. Když však uplynulo pár let, tak na tyto dva buď zapomněl nebo je nepoznal. To značí, že může mít drak špatnou paměť, protože jeho matka ty dva stále poznala. Kromě toho tento drak ukázal, že dokáže kontrolovat draky, kterým zničil jejich ostrovy. Podobně také nejspíš dokáže částečně ovládat Plíživé smrti.

Druh: Plíživá smrt

Třída: Balvanovití draci

Vřeštící smrt se objevila v…

Foto: DreamWorks
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!