Návrat do dětství a k nesmrtelným seriálům plných neuvěřitelných dobrodružství z pásma Vega a Magion. A možná přijde i samotná Edna… Dvacátá osmá desítka seriálů v seriálu o seriálech, ve kterém vám je ve stručnosti představíme a umožníme vám, abyste si je mohli v naší nové seriálové databázi přidat mezi oblíbené nebo je ohodnotit. Stačí kliknout na název seriálu…
Il était une fois… la vie (Byl jednou jeden… život)
Francouzský animovaný seriál o lidském těle – o jeho orgánech, procesech, baktériích, protilátkách, krvinkách a dalších důležitých součástech. Každá epizoda má zajímavý příběh a hlavně děti se tak o lidském těle zajímavě věci dozvídají zcela nenásilnou zábavnou formou a mnohé na seriál s láskou vzpomínají i v dospělosti.
Üzenet a jövőből – A Mézga család különös kalandjai (Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy)
Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy Smolíkovi jsou běžná maďarská rodinka. Tedy až na to, že synkovi Ládínkovi se podařilo navázat kontakt se svým potomkem žijícím o stovky let později a ten teď rodince ve snaze pomoci posílá různé vynálezy ze své doby. Ty ale v rukou Smolíkových mají tendenci všechno jen ještě více zkomplikovat… Na těchto 13 dílů navazují seriály Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (1972) a Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy. Na Slovensku jsou seriál i rodinka známí pod jménem Miazgovci.
Robin of Sherwood (Robin Hood)
Bohatým brát, chudobným dávat, zlu bránit… Partička ze Sherwoodského lesa v čele s Robinem dělá šlechtě v okolí pořádné vrásky.
Willo the Wisp (Bludička)
Vypravěčka Bludička, boubelatá víla Mavis, housenka Ágnes, kočka Elza, Moog, Twít a v neposlední řadě prolhaná ďábelská čarodějná televize Edna Bedna žijí v kouzelném lese plném přátelství, nebezpečných nástrah a anglického humoru nejen pro děti.
Draghetto Grisù (Příhody dráčka Soptíka)
Italský animovaný seriál o dvaceti osmi dílech o malém dráčkovi Soptíkovi s velkým snem stát se hasičem. Na cestě za svým snem si Soptík vyzkoušel i mnoho jiných zajímavých povolání.
La Vuelta al mundo de Willy Fog (Willy Fog na cestě kolem světa)
Španělsko-japonský dětský animovaný seriál volně na motivy známého románu Julese Verna. Jak název napovídá, Willy Fog se v něm vydává na cestu kolem světa a čeká ho 26 dílů nezapomenutelných dobrodružství. Na seriál navazují seriál Willy Fog na cestě za dobrodružstvím (1993) a televizní filmy Willy Fog – Cesta do středu Země, Willy Fog 20.000 mil pod mořem a Willy Fog: Cesta kolem světa za 80 dní (všechny 1995).
Deux ans de vacances (Dva roky prázdnin)
Hraný seriál na motivy románu Julese Verna. Pro osm chlapců se koncem 19. století prázdninový výlet plachetnicí změní na nezapomenutelné dobrodružství. „Vzhůru na palubu, dálky volají, vítr už příhodný vane nám, tajemné příběhy nás teď čekají, Tvým domovem bude oceán. Vítr nám už plachty nadouvá, žene loď v širou dál…“
Ôgon no inu (Goro, bílý pes)
Japonský hraný dobrodružný devítidílný seriál o věrném bílém psovi Gorovi a jeho mladé paničce Reiko, kteří se navzájem hledají přes celé Japonsko navzdory všem nepřízním, únavě i hladu.
Catweazle (Čáryfuk)
Kouzelník Čáryfuk si v Anglii 19. století sbírá v lese byliny do lektvaru, když ho obklíčí vojáci. Na útěku před nimi Čáryfuk použije zaklínadlo, které ho neplánovaně i s jeho ropuchou Touchwoodem přesune do konce století dvacátého. Setkává s malým chlapcem Carrotem, který se stává jeho novým přítelem a v tomto novém neuvěřitelném světě mu pomůže.
Skippy (Skippy)
Australský rodinný dobrodružný seriál o šikovném klokánkovi Skippym, který vždy rád pomůže správci parku Mattu Hammondovi a jeho synům nejen v detektivním pátrání.
pokračování: ale nebyla to jeho hlavní náplň, pro ty vznikl obdobný pořad Vega (1987). Tam šli premiérově Čáryfuk a spousta dalších seriálů. Jinak z těch deseti v článku uvedených pět šlo pokud si dobře pamatuji v televizi již mnohem dříve a samostatně – Skippy, Robin Hood, 2 roky prázdnin, Goro a Smolíkovi
Článek je dobrý a jsem rád že se tu objevil. Ale pro neznalé ho trochu upřesním. Pořad Magion, uváděný nejprve Rosákem, později Petrem Jančaříkem (nikoliv Michalem) vzniknul v roce 1984 když mi bylo sedum a zpočátku se dost držel při zemi, byly v něm pouze kratší seriály – Bludička, Myš na Marsu, Alfie, později o trochu delší (Soptík) ale neb
#4 Kafka Tamura: Ono to běželo i v osmdesátých letech, možná i dřív.
Honza Rosák uváděl Studio Rosa, který mi tu trochu chybí do „svatý trojky“, ale třeba to má nějaký důvod. Pečlivě opatruju LPčka „Písničky z Rosy, Vegy a Magionu“. :D V Rose se tuším poprvý oběvily seriály od Disneyho, My z Kačerova, Gumídci a spousta jiných, dneska už zapomenutých seriálů. (Nebo minimálně hrozně předabovaných). Rodina Nessova, Doktor Puclík a já nevím co ještě.
Goro, bílý pes… nepamatuju si ani sekundu, ale naši mi pořád vypráví, jak jsem na to koukal jako malej a děsně u toho brečel .))
#4 Kafka Tamura: Prdlajz Michal Jančařík (ten dělá počasí :D)… Petr J. Koukám že to má i profili na csfd… http://www.csfd.cz/…2348-magion/ http://www.csfd.cz/…252349-vega/
#2 Silvo911: Pořady devadesátých let minulého století, kde vysílali vždy několik pohádek (viz. výše) pro děti, které uváděli Standa Hložek, Michal Jančařík a myslím že někdy i Honza Rosák (ale toho si možná pletu s nějakým jiným pořadem pro děti).
#5 Kafka Tamura #8 alexispěkný, jediný co bych tomu vytknul, , tak já poprvé viděl Sandokana v Magionu
Pre nás neznalých – čo je to vega a magion?
#4 Kafka TamuraGoro, Skippy, Čáryfuk… no ani nevím, co bych doplnila. Nádhera!