Dan Turner odhaluje záhadný případ v Archive 81

Dan Turner odhaluje záhadný případ v Archive 81

27.1.2022 21:24


Na Netflixu právě boduje Archive 81, kde Dan Turner dostane nabídku, která se neodmítá. 100 tisíc dolarů za opravu videozáznamu zní lákavě. Jaký v tom bude háček?


V lednu na Netflixu odstartovala napínavá a mysteriózní novinka Archive 81, která se zaměřuje na Dana Turnera. Ten se zabývá digitalizací záznamů a ve svém oboru je jedničkou. Jedna z největších firem v Americe ho osloví, jestli by pro ni zrealizoval zakázku. Nabízí 100 tisíc dolarů, což je lákadlo, které se neodmítá. Dan Turner nejprve odmítá, ale nakonec zakázku přijme a od té chvíle to začíná jít z kopce.

Pilot skvělý, pak děj začne klopýtat

Pilot nám nabídne vše, co od nového seriálu chceme. Nastíní se zajímavý příběh, kdy Dan Turner sleduje nahrávky, které před lety natočila Melody Pendrasová. Ta se právě stěhuje do Visseru, kde chce najít svou matku, ale už od začátku je jasné, že se v domě děje něco zvláštního. Melody slýchává zvuky a stejně tak i Dan během první epizody vidí na monitoru něco zvláštního. Všechny tyto záhady dokáží vyvolat napětí a udržují diváka v neustálé pohotovosti. Po první epizodě budete mít zcela jistě potřebu vidět ještě další díl.

Dan se během svého úkolu snaží zachránit Melody; Foto: Netflix

Jenomže čeho je moc, toho je příliš. Záhady se stupňují a řeší se až v samotném závěru seriálu. To není vždy na škodu, alespoň máte důvod celou řadu dokoukat, ale v jistý moment seriál začíná působit překombinovaně. Zvláště ve chvíli, kdy Dan začne komunikovat s Melody. Ono když seriál označujete jako mystery, sci-fi, horor a thriller, tak se to na něčem musí podepsat. Zcela jistě stačilo seriál spojit s okultismem a nebylo potřeba propojovat Dana s Melody.

V hlavní roli se nám představí Mamoudou Athie, který se věnuje herectví již od roku 2015 a vidět jste ho mohli třeba v Sorry For Your Loss. Po jeho boku vídáme Dinu Shihabi, která má na svém kontě již mnoho rolí, vidět jste ji mohli například v seriálech Altered Carbon či Jack Ryan. Dále pak v seriálu uvidíte Evana Jonigkeita, Julii Chan, Arianu Neal či Martina Donovana.

Thumbnail Play icon

Archive 81 nejlépe sedne milovníkům mysteriózních seriálů a také těm, kdo mají rádi napětí. Horor si od seriálu moc neslibujte. V tomto ohledu si na své přijdete jen v první epizodě, jinak jde o klasický mystery žánr, který se občas lehce a zbytečně otře o sci-fi, což celému seriálu více škodí, než že by to bylo prospěšné. Všechny neduhy se dají seriálu odpustit a vy byste určitě neměli váhat s přidáním seriálu do Bedny.

Hodnocení první řady: 80 %

Zdroj anotačního obrázku: NetflixChceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře