Netflix naznačuje uvedení Narnie v kinech

Netflix naznačuje uvedení Narnie v kinech

24.1.2023 21:30


Od oznámení o koupení práv na Letopisy Narnie Netflixem v roce 2018, jsme se nikam neposunuli. Nyní je na obzoru jistá naděje opět v podobě filmového zpracování.


V roce 2018 Netflix uzavřel unikátní smlouvu s The C.S. Lewis Company a získal tak práva k natočení několika seriálů a filmů ze světa Letopisů Narnie. Bohužel uběhly už čtyři roky a zatím se stále nic s tímto fantasy světěm nestalo. Nyní se ale ukazuje, že Netflix stále nad sérií nezanevřel oči. V novém rozhovoru pro Bloomberg Scott Stuber, vedoucí globálního filmového oddělení společnosti Netflix, hovořil o celkové strategii Netflixu v oblasti filmů pro kina a o chystaných novinkách.

Bloomberg | V minulosti jsme spolu mluvili o přípravě 8–12 filmů pro kina. Je to stále v plánu?
To byla opravdu aspirace. Museli jsme vybudovat infrastrukturu výkonných talentů, kteří dokáži k filmům promluvit. Šlo o nábor těchto talentů. Získat Martyho Scorseseho, Alfonsa Cuarona, Susanne Bier, Paula Greengrasse. Mluvili jsme s Guillermem Del Torem, Gretou Gerwig, Davidem Fincherem. Udělali jsme akvizice ke knihám C. S. Lewise a katalogu Dahla.

Foto: Walt Disney Pictures

Nejenže je to poprvé, co Netflix spojil Letopisy Narnie s možným uvedením v kinech, ale je to také poprvé od ledna 2021, kdy se o Narnii někdo z Netflixu zmínil.

Pan Stuber uvedl, že je povzbuzen tím, že kvalita filmové tvorby na Netflixu stále roste, ale rád by zvýšil zaměření společnosti na velkorozpočtové akční filmy. Jako jeden z příkladů vidí letošní Armádu mrtvých Zacka Snydera, ale po roce 2021 se chce zaměřit i na filmy jako The Gray Man s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích a novou adaptaci Letopisů Narnie.

Je také pozoruhodné, že Stuber zmiňuje Gretu Gerwig jen několik týdnů poté, co se proslýchalo, že ji Netflix chce jako režisérku dvou filmů o Narnii. Uvidíme tedy, kdy se nějaké seriálu či filmu dočkáme. Doufejme, že na update nebudeme čekat další čtyři roky.

Četli jste knihy? Rádi byste zavítali opět do světa Narnie?Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!