Ve Frequency se dozvíte, jak se spojit s minulostí

Ve Frequency se dozvíte, jak se spojit s minulostí

13.11.2016 17:17


Další novinkou The CW je originální krimi, které se snaží svézt na vlně cestování časem, ale trochu jinak, než to dělají ostatní. Veze se seriál na té správné frekvenci nebo je úplně mimo?


Frequency je z dílny stanice The CW, kde se nám představí Peyton List (Blood and Oil) v roli mladé detektivky, která v mládí přišla o svého otce. Právě s ním se dokáže spojit přes jeho staré rádio, a to jsme teprve na začátku celé zápletky.

@1Bobesh1

Frequency je originální krimi sci-fi, kde se hlavní hrdinka dokáže pomocí tátova starého rádia spojit s mladší verzí svého otce. Jenomže nečeká, že tohle spojení jí naprosto změní život, který žila. Hlavní hrdinka se rázem ocitá v alternativní realitě. Tohle by rozhodně nebylo špatné, ale bohužel celé je to značně vyčerpané už během pilotní epizody. Hlavní postava tedy bude využívat minulost, aby řešila případy v budoucnosti – tady máme epizodní linku. Kromě toho se bude snažit zachránit svou matku, tady máme naznačení toho, jak to celé skončí a ještě ke všemu se bude muset nějak spojit se svým přítelem, který v tomhle vesmíru není její přítel.

Vychází nám z toho poměrně podprůměrná kriminálka se zajímavým způsobem řešení případů, což rozhodně nestačí. Hlavní duo je v tomto případě dost nezajímavé. Raimy si toho na sebe bere až moc a je to klasická řešitelka. Frank se v minulosti prezentuje jako superpolda. Lokace pilotního dílu se nesnaží být moc pestré, a aby tvůrci nenadělali moc chyb, raději nám město v minulosti moc neukazují. Osobně bych se k seriálu nevracel, ale pokud máte rádi netradiční sci-fi, tak rozhodně do toho.

45 %

@Remi91

Frequency by mohl být takovou vlajkovou lodí letošní sezóny. Jedná se o remake s příběhem, který se točí okolo cestování v čase. Tentokrát je to ale o něco komplikovanější. Postavy zde komunikují skrz čas pomocí radia, ale to malinko předbíhám. Raimy Sullivan je mladá nadějná policistka. Nese si velké břímě z minulosti, jež ji podstatně ovlivnilo a formovalo do dnešní podoby. Její otec zemřel ve výkonu služby (v rámci tajné operace), ještě když byla dítě. Podle všeho to ale vypadalo, že opustil rodinu a úplně se na ni vykašlal. Skutečnost před ní ale byla celou dobu skrytá. Během oslavy jejích osmadvacátých narozenin se stane podivná událost. Skrz rádio se spojí s mužem, ze kterého se vyklube její otec. Háček spočívá v tom, že ona žije v roce 2016 a on v roce 1996. Do jeho vraždy zbývá pouhý den. Kolotoč boje s časem může začít.

Pilot má od začátku velmi příjemné tempo. Postupně se odhaluje nosná zápletka, seznamujeme se s hlavními charaktery a ty dokážou diváka zaujmout. Nejvíce prostoru dostává Peyton List. Ta je fanouškům stanice CW dobře známá. Můžete si ji pamatovat z Tomorrow People a mihla se také ve Flashovi. Je hezké vidět, že si stanice dokáže podržet spolupráci s kvalitními herci a herečkami. Vztah dcery a otce je hlavním hnacím motorem celé epizody. Nečekejte ale hladký průběh. Oba si musí k sobě vytvořit vztah a to nějakou chvílí trvá. Bylo to přirozené, dojemné a dobře zahrané. Raimy se samozřejmě rozhodne tátu zachránit, což má větší následky, než by si v první chvílí myslela. Nezapomíná se na butterfly effect a tak budou mít postavy ne nepodobné problémy jako už zmíněný rychlík Flash.

Jednu zásadní výtku mám pouze k směřování seriálu v dalších dílech. Protože již na úvod došlo k narušení časové osy a zejména k zásadním změnám v ní, přineslo to následky. Pokud ale budeme sledovat každý týden ten samý koncept, zachraň tátu v minulosti a potýkej se s následky v přítomnosti, nemá seriál šanci se udržet na obrazovce více než sezónu. Bohužel to nejspíš povede právě do této polohy. Pilotní epizoda ale sama o sobě funguje dobře. Dokáže divákovi předvést slušný děj s kvalitními hereckými výkony a to se cení.

70 %

@Zlatodeni

V popisu jsem zahlédla slovo detektivka a už jsem se zděsila. „Další kriminálka už ne,“ řekla jsem si. S nechutí jsem si pustila pilotní díl, prvních pár minut jsem s předpojatostí v hlavě stále pořádně nedávala pozor na děj. Až nápadně mi to připomínalo nedávno zhlédnuté Conviction, které ve mně zanechalo jen znuděné pocity. Čtyři dny po zhlédnutí první epizody Frequency jsem už byla u posledního vydaného dílu. Ani nevím, jak se to stalo, ale opravdu mě to baví. To poslední, co bych od kriminálky čekala, jsou paralelní časové osy, v tu chvíli si Frequency získalo všechnu mou pozornost. V souvislosti s touto novinkou jsem četla už hodně kritiky, částečně s ní souhlasím.

Frequency mi přijde jako britský nápad v americkém provedení. Proč by to nemohlo fungovat? Na rozdíl od většiny jiných amerických seriálů, ve kterých postrádám vážnost, Frequency nechybí hustá atmosféra a napjaté chvíle, ve kterých jde o život. Celý příběh se odehrává z pohledu dvou lidí, kteří ve snaze pomoci si navzájem dělají věci ještě horší. S časem si není radno zahrávat. V pilotním díle se toho moc nestane, ale s každým dalším dílem se osudy dvou zmíněných drasticky mění víc a víc. A vám nezbývá nic jiného, než s napětím sledovat hru na „kočku a myš“.

80 %

Thumbnail Play icon

Celkové hodnocení: 65 %

Naladilo vás Frequency na správnou vlnu nebo jste raději přeladili hned po první epizodě?

Foto: The CW



Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!