Vydejte se na rodinné dobrodružství v Lost in Space

Vydejte se na rodinné dobrodružství v Lost in Space

16.4.2018 12:33


Netflix vyslal rodinu Robinsonových do vesmíru, kde mají zajistit přežití lidstva. Jenomže jejich cesta nepůjde podle plánu a jejich boj o přežití začíná na zcela neznámé planetě.

Streamovací služba Netflix tentokrát vsadila na známé téma a pustila se do remaku sci-fi seriálu ze 60. let s názvem Lost in Space. Planeta Země už pro lidstvo není dost dobrá, ale naštěstí je možnost přesunout se na jinou planetu. Rodina Robinsonových se přihlásí do programu a díky Maureen jsou všichni vybráni. Jejich cesta ale nejde podle plánu a Robinsonovi se ocitají na zcela neznámé planetě, a ještě mají vyloženě den blbec. Ať se pokusí o cokoliv, tak se vše pokazí.

Tohle rodinné sci-fi dobrodružství rozhodně nevykročilo pravou nohou. Seriál začíná dost negativním směrem. Nejprve nám celá posádka ztroskotá přímo na vrcholku ledovce, následuje zjištění, že matka má zlomenou nohu, potopení lodě… Každému se v pilotní epizodě stane něco špatného. Bohužel všechny tyhle náhody nepůsobí vůbec náhodně, ale jsou očekávané. Vše je tak plánovitě připravené, že vás nemá co překvapit. Všechny zápletky pak lusknutím prstů vyřeší Robot, takže vám z toho ve výsledku zůstane jen rodinné drama.

Mnohem zajímavější příběh se odehrává ve flashbacích, kde se dozvídáme o problémech mezi Johnem a Maureem a událostech na Resolute. Flashbacky rozhodně vzbudí vaši zvědavost, takže alespoň chvilku vás seriál upoutá. Nezbývá než doufat, že události v minulosti budou mít dohru a že další epizody budou o něco napínavější, a ne tak průhledné.

V hlavních rolích seriálu se nám představí Molly Parker, kterou jste mohli vidět v seriálech House of Cards, The Firm či Goliath. Dále pak v seriálu hraje Toby Stephens, jehož znáte ze seriálu Black Sails. Jejich děti pak ztvární Maxwell Jenkins (Sense8), Taylor Russell (Falling Skies) a Mina Sundwall (#Horror). Herecké výkony rozhodně nejsou špatné, jsou mnohem lepší než samotný scénář pilotní epizody. Hlavně Molly Parker hraje svou roli starostlivé matky na výbornou. Jasným miláčkem seriálu se stane nejmladší člen výpravy, Maxwell Jenkins, který hraje postavu Willa.

Dějově se pilotní epizoda v podstatě nehne z místa. Doslova zamrzne v ledu, když se ostatní postavy snaží zachránit Judy, což pokud děláte verdikt nad seriály hned po první epizodě, tak by vás mohlo negativně ovlivnit. Pokud jste fanouškem sci-fi žánru, tak vás seriál zcela jistě mile překvapí. Neznámý svět nabízí velké možnosti, kterých tvůrci v pilotní epizodě ne zcela využili, takže nám tu zůstává velký potenciál pro další díly. Zároveň se poznáme s Robotem, se kterým je spojený i závěrečný cliffhanger, který by vás mohl navnadit ke sledování dalších epizod.

Lost in Space je rozporuplným projektem, který nezačal nejlépe. Díky průhlednému ději jste vždy pět minut před seriálem a máloco vás opravdu překvapí, jestli se vůbec něco takového najde. Naději přináší flashbacky, které vytváří velmi zajímavý příběh, který pokud se bude rozvíjet a nějak logicky se přenese do děje v současnosti, tak by ve výsledku mohlo jít o velmi zajímavý projekt. Máme tady tedy velký potenciál, který buď tvůrci naplní, nebo totálně zhatí.

60 %

Thumbnail Play icon

Vydali jste se na dobrodružnou cestu s Robinsonovými i vy?

Foto: Netflix


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!