Dr. Joan Watsonová

Dr. Joan Watsonová

Lucy Liu Sezóny 6 2012 -


Původním povoláním doktorka, shodou okolností s touto profesí skončila a začala pracovat s Holmesem.

Přezdívka: Joannie

Rodiče: Mary Watson, Pan Watson, neznámý biologický otec

Sourozenci: Oren Watson

Přítelové: Ty Morstan (bývalý přítel), Liam Danow (bývalý milenec), Microft Holmes (bývalý milenec), Andrew Paek (bývalý přítel)

Zaměstnání: dříve chirurg, pak „střízlivý společník“, nyní konzultantka pro newyorskou policii

Minulost

Joan byla na škole nejlepší z ročníku a tak není divu, že se z ní stala úspěšná chiruržka. Během své lékařské praxe se zapletla s Liamem Danowem, který byl jejím pacientem. Když později začal brát drogy, Joan ho dostala na odvykací kúru.

Později jako doktorka omylem způsobila smrt pacienta a byla na 2 měsíce suspendována. Jelikož si po této události už jako doktorka nemohla věřit, zanechala této činnosti. Díky svému vztahu s Liamem se naučila, jak jednat s drogově závislými, proto se rozhodla stát se střízlivým společníkem.

S Holmesem se setkávají, když je najata jeho otcem jako střízlivý společník, aby mu pomohla zůstat čistým po propuštění z rehabilitace. Poté, co jí vyprší smlouva, zůstane, ale zalže Holmesovi a řekne mu, že jí jeho otec prodloužil smlouvu.

Holmes začíná spoléhat na její přínos a roste jeho důvěra k ní. Po chvíli Holmes zjistí a následně ji sdělí, že ví, že už není placena jako jeho společnice. Nabídne jí, že ji bude učit v oblasti vyšetřování kriminálních případů a řekne jí, jak moc pro něj znamená a jak mu pomáhá se soustředit. Watsonová tuto nabídku přijme a stane se konzultantkou.

Zajímavosti
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!