Jamie Moriartyová

Jamie Moriartyová

Natalie Dormer Sezóny 3 2013 - 2015


Je Sherlockovým úhlavním nepřítelem, ale prožila si s ním aférku pod jménem Irene Adlerová. Tento vztah ho pořád ovlivňuje a zapříčinil jeho závislost na drogách.

Rok narození: 1981

Zaměstnání: zločinec, malířka, restaurátorka

Aliasy: Irene Adlerová

Přítel: Sherlock Holmes (bývalý milenec)

Děti: Kayden Fullerová

Poté, co jí Sherlock překazil plány, když pracoval pro Scotland Yard, ho přiměla, aby se do ní zamiloval a ona ho tak mohla studovat. Zvažovala, že ho zabije, ale upoutaly ji jeho deduktivní schopnosti, které často přirovnávala k těm svým, i když samozřejmě tvrdila, že ona je chytřejší. Místo toho vytvořila postavu Irene Adlerové a zařídila, že se s ním setká.

Jako Irene si hrála na to, že je americká turistka v Londýně, která maluje vlastní obrazy a zároveň restauruje ty historické. Moriartina vášeň pro umění a jednou z mála charakteristik, které se promítly i do Irene. Když zjistila, že pro ni Sherlock neznamená hrozbu, nahrála Ireninu smrt (nechala po sobě kaluž vlastní krve a poznámku s podpisem M) a vrátila se ke své identitě Moriariy. Netušila, že zapříčinila Sherlockův skluz k drogové závislosti a projevila upřímný zármutek, když se o tom dozvěděla.

Byla hlavní zápornou postavou první série a hraje hlavní roli už od první epizody, kde je zmíněna ještě před tím, než se tam objeví. I po jejím zatčení a uvěznění má na Holmese velký vliv, stále si dopisují, protože je pro něj jedinou osobou, s kterou si rozumí.

Těsně před tím, než se s Sherlockem seznámila osobně, měla krátkou aférku s neznámým mužem a otěhotněla. Dítě poté dala k adopci a to se dostalo k zámožnému anglickému páru, který se později přestěhoval do New Yorku. Navzdory své kruté povaze si Jamie vedla podrobné záznamy o své dceři a doopravdy se o ni zajímala, i když není žádný důkaz o tom, že by s ní někdy komunikovala.

Zajímavosti