S02E05: Stand Still Like the Hummingbird

S02E05: Stand Still Like the Hummingbird

CZ 7.2.2022 353 000 54 minut


Osud vždy najde cestu jak doběhnout ty, kteří se mu snaží utéct.

Rue si nejprve myslí, že ji Gia práskla kvůli trávě, ke které se před časem „přiznala“. Ale její máma tvrdí, že to byla Jules. Chce Rue odvézt do nemocnice, ale Rue nechce. Rue si uvědomí, že její máma buď přemístila, nebo zlikvidovala drogy, které byly v kufru od Laurie. Zběsile prohledává dům. Teprve když Jules z obývacího pokoje zahlásí, že drogy spláchli, Rue si uvědomí, že Jules a Elliot tam byli celou dobu. Rue soustředí na Jules téměř veškerý svůj vztek, nazývá ji „chamtivou děvkou, která jen ráda vysává z lidí život“. Rue nakonec souhlasí, aby ji matka odvezla do nemocnice. Pak se ale Rue rozhodne, že plán s nemocnicí se jí vlastně tolik nezamlouvá a vystoupí z auta na semaforu a začne utíkat.

V tu chvíli už má Rue absťák a začíná mít abstinenční příznaky. Zastaví se u Lexi a Cassie doma, kde požádá o použití koupelny a pak hledá šperky a drogy, které by mohla ukrást. Když sejde dolů, jsou tam sestry – stejně jako jejich matka a Maddy – a také mamka Rue. Cassie během rozhovoru nabídne nějakou nevýraznou radu. Rue ji okamžitě napráší, že má poměr s Natem a Maddy se vrhne na Cassie. Všichni se tím rozptýlí a Rue vyklouzne.

Když jí Fez nepomůže – a vlastně ji tělesně vykáže ze svého domu poté, co se pokusí ukrást babiččiny léky -, vloupe se do neznámého domu a vezme peníze a šperky. Zpocená, kulhající a držící se za břicho upoutá pozornost několika policistů, kteří ji pronásledují.

U Laurie Rue vysype na stůl šperky a peníze a omluví se, že nemá zbytek. Laurie jí tím svým děsivě plochým tónem vysvětlí, že byla učitelkou a měla rodinu, ale po úrazu se stala závislou na oxycontinu – alias ví, jak vypadá absťák, a ví, že Rue je v pekle. Přesto Laurie potřebuje dostat zaplaceno a nenuceně navrhne, aby se Rue věnovala prostituci, aby vydělala peníze zpět.

Poté, co se Rue v Laurině koupelně udělá prudce špatně, starší žena jí pomůže vlézt do vany a pak jí píchne morfium. Když droga začne působit, Rue se vybaví vzpomínka na to, jak byla jako velmi malá holčička se svým otcem, jak viděla Giu v nemocničním pokoji a jak pak mluvila na otcově zádušní mši. Probudí se u Laurie, oblečená a v posteli, se stopami po jehlách v paži. Nemůže otevřít okno, na dveřích je visací zámek a na gauči spí chlap s pistolí. Laurie a Bruce spí v jiné místnosti, ten se ale probudí a vstane, když slyší, jak Rue chodí po špičkách po bytě a hledá cestu ven. Rue se nakonec podaří otevřít jedno z oken a uteče.

Thumbnail Play icon

Foto: HBO
 • Jiri007
  Jiri007 20.4.2023 | 11:45:27

  Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak Rue vyvaděla a ničila všechno co ji přišlo do cesty a to jak si vybila vztek na Jules i na svou rodinu tak to bylo fakt tvrdy a to jak ještě prozradila Maddy že Cassie ma vztah s Nateem tak jsem zvědav jak se s tim vypořada Maddy a Nate a čekal jsem že Fezco ji v nouzi nabidne pomoc a ne že ji vyhodi a to jak šla za Laurie ohledně dluhu tak jsem zvědav co ted bude dělat a jak se zachova jeji rodina.

 • Biki
  Biki 14.3.2022 | 8:58:55

  Za tohle musi Zendaya dostat Emmy!

 • Sapphire1977
  Sapphire1977 14.2.2022 | 8:54:29

  sa mi vidí že tvorcovia sa rozhodli previesť divákov drogovým peklom, od marihuany cez morfium (mozno dojde aj na heroin) aby ukazali mladym co ich caka ked s tym zacnu, tam proste uz niet cesty spat, bojim sa o Rue ako to s nou ku koncu serie dopadne (aj ked dufam ze dobre kedze HBO uz potvrdilo dalsiu seriu)

 • miskaaa2008
  miskaaa2008 8.2.2022 | 20:39:52

  Ako Zendaya v tejto časti presvedčila ze je naozaj mega talent. Zasluzi si emmy aj Oskara. A na scéne 20.55 som sa smiala asi 5 min. Pravidlo radšej držať hubu a krok sa väčšinou vyplatí

 • slayerrrr
  slayerrrr 8.2.2022 | 15:49:39

  Masakr! Druhá série je fakt někde jinde.


Euphoria(Euforie)

Euforie je pohled na brutalitu a potěšení dnešní mládeže. Seriál sleduje skupinku dospívajících středoškoláků, kteří se snaží vyrovnat s drogami, sexem a násilím. Inspirováno stejnojmennou izraelskou sérií z roku 2012.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | HBO | 50 minut
žánr
Drama
hrají
Tristan Timmons (Roy McKay), Keean Johnson (Daniel), Colman Domingo (Ali), Alanna Ubach (Suze Howard), Lukas Gage (Tyler), Austin Abrams (Ethan), Storm Reid (Gia Bennett), Angus Cloud (Fezco), Maude Apatow (Lexi Howard), Algee Smith (Chris McKay), Sydney Sweeney (Cassie Howard), Alexa Demie (Maddy Perez), Barbie Ferreira (Kat Hernandez), Jacob Elordi (Nate Jacobs), Hunter Schafer (Jules Vaughn)