The Event

The Event


O seriálu
Ještě nedávno byl Sean Walker jen obyčejný mladík, který chtěl na výletní cestě po Karibiku požádat svojí přítelkyni. Ale stačila chvíle a jeho život se obrátil naruby. Jeho přítelkyně z lodi zmizela a zdá se, že podle lodních záznamů ani na lodi nikdy nebyla. To odstartuje sérii dalších událostí, z nichž hned ta první má podobu atentátu na amerického prezidenta. Sean a mnozí další jsou zataženi do spiknutí, která zdá se přesahuje všechno, co jsme kdysi o světě tušili či věděli.

Styl vyprávění
Děj je vyprávěn na přeskáčku, v rychlém sledu se střídají události staré několik měsíců, dnů a nakonec právě probíhající události. Vše je navíc vyprávěno z pohledu hned několika postav. Každá epizoda by měla končit překvapivým odhalením, ale odpovědi by měly přicházet podle tvůrců velmi brzo. Struktura by měla být taková, že každá „Událost“ by měla mít rozsah cca pěti až šesti dílů.

Vznik seriálu
Scénář k seriálu vznikl už v roce 2006, jeho autorem je Nick Wauters. Do konečné verze se ale scénář dostal až na konci roku 2009, kdy ve studiu NBC hledali nový námět na akční a lehce nadpřirozený seriál na pokračování. Zelenou dostal pilotní díl v lednu 2010, na jaře ho NBC definitivně zařadila do vysílacího schématu na sezónu 2010–2011. Seriál však skončil po první sezóně s pouhými 22 díly.

Distribuce
Seriál byl kromě USA velmi brzy k vidění i ve Velké Británii, Švédsku, Jižní Africe, Rusku, Polsku, Itálii a Austrálii. U nás se seriál začal vysílat v sobotu 28. ledna 2012 od 17:40.