S01E05: The Host

S01E05: The Host

CZ 28.11.2015 430 000 27 minut


Aktuální stav Kelly ohrozí její blízké, cožo přinutí Pabla k odvážnému kroku a Ashe k odhalení nové stránky jeho osobnosti. Ruby a agentka Fisher mezitím spojují síly při hledání Ashe.

Obsah epizody

Pablo a brujo sváží Ashe, o kterém Kelly tvrdí, že je ovládán démonem Eligem. Ash se snaží hájit, má však v puse roubík, a zatímco se poté brujo snaží na Ashovi provést vymítání, Pablo a Kelly čekají uvnitř přívěsu.

Zde se Eligos, který ovládá tělo Kelly, snaží Pabla svést, načež on prozradí své skutečné city ke Kelly. Eligos pak chce Pabla přimět ke kouření marihuany z Ashovy brokovnice a tím ho zabít. Když však Pablo odmítá, Eligos uvnitř Kelly se naplno projeví a Pabla napadne.

Ash se snaží bruja přesvědčit, že démonem není posedlý on, nýbrž Kelly. Když pak oba uslyší výstřel z přívěsu, běží Pablovi na pomoc a Kelly spoutají. Ruby a Amanda mezitím na cestě hledají Ashe prostřednictvím jeho uťaté ruky, která jim ukazuje směr. Amandě jsou tyto praktiky silně podezřelé a nedostačující, Ruby ji však přemlouvá, aby se v sobě snažila najít víru.

Brujo chce na Kelly provést vymítání, avšak nic nezabírá. Eligos navíc svého hostitele zjevně silně týrá, neboť se mu Kelly vzpěčuje. Pablo se proto Eligovi nabídne jako dobrovolný hostitel. Když pak démon opustí tělo Kelly, zaútočí ve své původní formě. Eligos zabije bruja, vzápětí je však sám zabit Ashem, který si vzpomene na ponaučení „nejdřív střílet, nikdy nepřemýšlet“ ze své duchovní poutě.

Kelly si z doby, kdy byla posedlá Eligem, nic nepamatuje, ale Ash se jí přesto omlouvá, protože za celou situaci cítí čím dál větší zodpovědnost. Pablo si bere brujův šamanský náhrdelník, o kterém si myslí, že mu ho strýc ze záhrobí předal. Poté Ashovi věnuje novou robotickou ruku, kterou pro něj sestrojil, a všichni tři opět vyrážejí na cestu.

Základní informace

Režie: David Frazee
Scénář: Zoe Green
Hudba: Joseph LoDuca
Hrají: Bruce Campbell (Ash Williams), Ray Santiago (Pablo Bolivar), Dana DeLorenzo (Kelly Maxwell), Jill Marie Jones (Amanda Fisher), Lucy Lawless (Ruby), Hemky Madera (brujo), Ben Fransham (Eligos), Jared Turner (hlas Eliga)
Speciál: klip, ze zákulisí, hudba
Naše hodnocení: 60 % 

FOTO: Starz


Thumbnail Play icon


  • KevSpa
    KevSpa 28.1.2016 | 2:39:53

    Slušná jízda.

  • Gabriella91
    Gabriella91 29.11.2015 | 21:25:25

    krutej dilek :)


Ash vs Evil Dead

Seriálové pokračování kultovní komediálně-hororové trilogie Evil Dead, ve kterém se Bruce Campbell vrací jako stárnoucí Ash Williams, démonobijec, tlučhuba a packal připravený to natřít všem démonům a jiným příšerám, co se mu postaví do cesty. Za seriálem stojí režisér původní trilogie Sam Raimi.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 30 minut
žánr
Fantasy, Hororový, Komedie
hrají
Lucy Lawless (Ruby Knowby), Bruce Campbell (Ashley J. Williams), Ray Santiago (Pablo Simon Bolivar), Michelle Hurd (Linda B. Emery), Becca Tobin (Baal)