Falling Skies

Falling Skies


V produkci Stevena Spielberga vzniká nový sci-fi seriál, který sleduje osudy skupinky lidí bojující o přežití po mimozemské invazi. Prozatím desetidílný seriál startuje 19. června a v hlavních rolích se objeví například Noah Wyle (Dr. Carter z Pohotovosti), Moon Bloodgood (Terminator: Salvation) nebo Will Patton (Armageddon).>

FALLING SKIES zasazuje děj do chaotické doby, kdy je po mimozemském útoku většina světa téměř rozložená. Šest měsíců po prvním útoku se formuje skupina přeživších lidí a v okolí velkých měst se snaží zformovat tak, aby byli schopni odvety. Každý den je pro samozvané vojáky testem toho, jak dokáží ochránit lidi, které se zavázali ochránit a zároveň jejich schopností, jak se vypořádat s mimozemskou invazí, která chce zničit náš svět.

Hlavním hrdinou seriálu je Tom Mason (Noah Wyle), profesor historie z univerzity v Bostonu, jehož rodina byla roztržena. Jeho ženu zabili při prvotním útoku a jednoho z jeho tří synů zajali nepřátelé. S rozhodnutím, že získá svého syna zpět, se Tom rozhoduje zajistit bezpečí pro své dva zbývající syny. Musí tak využít svých znalostí vojenské historie a dokázat tak, že je tím pravým vůdcem koalice odporu, známé pod jménem Druhá vlna, zformované v Bostonu v Massachussets. Ta se neustále snaží získat informace o vetřelcích proto, aby jednoho dne mohla povstat a přímo či úskokem vetřelce porazit a získat tak své životy zpět.

Další hvězdou seriálu je Moon Bloodgoodová (Terminator Salvation) v roli Anne Glassové, pediatrička, která pomáhá dětem vyrovnat se se šokem, který jim život znenadání přinesl. Herec Will Patton (Armageddon) ztvární roli nelítostného vůdce Weavera. Dále v seriálu uvidíme Drewa Roye (Secretariat) jako Hala, Tomova nejstaršího syna, který se pomalu stává bojovníkem hnutí odporu, Maxima Knighta (Brothers & Sisters/Bratři a sestry) jako Matta, Tomova nejmladšího syna, Connora Jessupa (The Saddle Club) jako Bena, Tomova prostředního syna, kterýho zajali vetřelci a Seychelle Gabrielovou (Weeds/Tráva) jako Lourdes, osiřelou puberťačku, která pomáhá Anne na provizorní klinice. Colin Cunningham (Living in Your Car) se představí jako John Pope, vůdce motorkářského gangu odpadlíků a Sarah Carterová (Shark/Žralok) jako Margaret, obezřetná přeživší z Popeova gangu.

FALLING SKIES se soustředí na nezdolnost přeživších a na jejich odhodlání zachránit lidstvo, i když bylo vše ostatní zničeno. Je to příběh o odolnosti, o závazcích a o odvaze, která je zapotřebí, aby se z běžných lidí stali hrdinové. Možná nejsou v převaze, v početní výhodě nebo lépe vyzbrojení, ale jejich lidského ducha nelze zničit. Ale ze všeho nejvíce je seriál o poutech, která si mezi sebou lidé vytvoří za těch nejnepříz-nivějších okolností.

Seriáloví vetřelci jsou mocní, záhadní a nelítostní. Jsou vysoce inteligentní a používají vyspělou vojenskou taktiku, což jim proti Druhé vlně poskytuje ohromnou převahu. Existují dva druhy vetřelců – jedny nazvali přeživší Plíživci a druhé Roboti. Kombinací živých záběrů a počítačové grafiky vznikli Plíživci, kteří mají tělo jako pavouci a jsou neuvěřitelně silní a hbití. Smrtící roboti chodí vzpřímení a z rukou jim létají smrtící střely. Vetřelci unášejí lidské děti, jako například Tomova syna Bena, a drží je v zajetí pomocí neznámé biomechanické technologie. Ovšem to, co s nimi mají v plánu, jsme se ještě nedozvěděli.

Výkonným producentem FALLING SKIES je Steven Spielberg, spolu se špičkami studia DreamWorks Justinem Falveyem a Darrylem Frankem, Grahamem Yostem (Justified, The Pacific) a scénáristou Robertem Rodatem. Rodat, který získal Oscara za scénář k filmu Saving Private Ryan/Zachraňte vojína Ryana, napsal pilotní díl podle nápadu, na který přišli společně se Spielbergem. Mark Verheiden (Heroes/Hrdinové, Battlestar Galactica) a Greg Beeman (Heroes, Smallville) v seriálu figurují jako spoluproducenti. Pilotní díl řežíroval Carl Franklin (One False Move/Jeden chybný krok, Out of Time/Presumpce viny).loading…