Herec Mike Henry se vzdává Clevelanda Browna, podle něj by ho měl mluvit herec tmavé pleti

Herec Mike Henry se vzdává Clevelanda Browna, podle něj by ho měl mluvit herec tmavé pleti

28.6.2020 13:27


V poslední době se v USA řeší především rasismus, přičemž různé slavné osobnosti se k danému problému vyjadřují. Nově tato kauza zasáhla i seriál Family Guy.


Cleveland Brown představuje coby blízký kamarád Petera Griffina jeden z hlavních pilířů seriálu Family Guy. V seriálu vystupuje už od první série, přičemž jednu dobu měl i svůj vlastní seriál nazvaný The Cleveland Show. Od roku 1999 ho taktéž mluví herec Mike Henry, který se však mluvení této postavy nedávno vzdal.

Proč tak učinil? V USA se aktuálně řeší rasismus lidí tmavší pleti, který byl vyvolán úmrtím George Floyda. Právě tato událost způsobila, že se velké množství známých společností a osobností vyjádřila k této kauze. Nedávno tak učinil i zmiňovaný herec Mike Henry, který si uvědomil, že Clevelanda Browna by v seriálu neměl namlouvat běloch, ale černoch.


(Cleveland působí v seriálu už od jeho začátku. Foto: FOX)

„Bylo mi ctí se 20 let věnovat Clevelandovi ve Family Guyovi. Zbožňuju tuto postavu, ale postava tmavší pleti by měla být mluvena hercem tmavší pleti. Právě proto se vzdávám této role,“ prohlásil Mike Henry na sociálních sítích. Hercovi zřejmě přišlo, že jakožto běloch zesměšňuje všechny černochy, a proto se vzdal role, aby mohl být Cleveland mluven patřičným hercem.

Prozatím se neví, jak tato událost ovlivní seriál, ale je pravděpodobné, že od určité fáze nadcházející devatenácté série bude Clevelanda mluvit jiný herec. Některé epizody devatenácté řady jsou totiž už dávno připravené, a proto je možné, že v nové řadě uslyšíme jak Mikea Henryho, tak i nového představitele Clevelanda. Mike Henry však bude u seriálu působit i nadále, protože v něm propůjčuje hlas spoustě dalším postavám.

Zdroj článku: Comic Book


Jít na Family Guy | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!