Konečně víme, kdo v nových sériích namluví Clevelanda Browna

Konečně víme, kdo v nových sériích namluví Clevelanda Browna

26.9.2020 9:26


Po nedávné aféře kolem dabování animovaných postav černé pleti nebylo jasné, kdo v seriálu Family Guy propůjčí svůj hlas Clevelandu Brownovi. Nyní to však už víme.


Kvůli sociálním nepokojům letošního roku a údajnému zesměšňování animovaných postav černé pleti se letos vzdali někteří herci dabování těchto postaviček. Tak učinil například i herec Mike Henry, který v seriálu Family Guy daboval už od první série Clevelanda Browna. Dlouhou dobu nebylo jasné, kdo bude mluvit Clevelanda nyní, ale my už známe odpověď.

Těsně před startem devatenácté série bylo oznámeno, že Peterova souseda a velkého kamaráda bude dabovat herec Arif Zahir. Pochopitelně jde o herce černé pleti, přičemž ten je znám především díky svému youtubeovému kanálu. Herec je ze získané role údajně velmi nadšený.


Podle všeho by však neměl Clevelanda dabovat hned ze začátku devatenácté série. První epizody byly vytvořeny a namluveny dávno předtím, než se herec Mike Henry vzdal role Clevelanda, a proto bychom měli minimálně v několika prvních dílech ještě slyšet Henryho hlas, když bude Cleveland na scéně. Ke změně dabéra však určitě dojde v průběhu této série, tak doufejme, že se s tím seriál vypořádá nějak humorně.

Další změny v obsazení seriálu bychom už neměli čekat, protože všechny postavy černé pleti jsou nyní dabovány herci taktéž černé pleti. Uvidíme tedy, jaká další aféra se bude řešit příště.

Zdroj článku: EW


Jít na Family Guy | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!