Jess LaCroix se dočkal ukončení svého příběhu

Jess LaCroix se dočkal ukončení svého příběhu

15.3.2022 13:30


Ve čtrnáctém díle, který vyšel minulý týden, se s námi rozloučil velitel týmu, Jess LaCroix. Jakého konce se tedy dočkal a proč se tak tvůrci rozhodli, se dozvíte ve článku. Kdo ještě neviděl díl, doporučujeme článek neotevírat.


Seriál FBI: Most Wanted se musel minulý týden rozloučit se svým velitelem týmu, Jessem LaCroixem, kterého herec Julian McMahon ztvárňoval od prvního dílu. Jeho konec pozmění celý seriál.

Na začátku dílu to vypadalo v nádherný romantický konec, kdy Jess plánoval snovou dovolenou se Sarah. Nicméně byl nakonec zabit při výkonu služby, kdy chránil ženu před šíleným majetnickým feťákem. Showrunner David Hudgins se pro web CinemaBlend rozpovídal, proč se rozhodli Jessa zabít a jaké to bude mít následky.


(Jess se ve čtrnáctém díle obětoval, aby zachránil ženu, Foto: CBS)

Předně ještě připomeneme, že Julian McMahon oznámil svůj odchod už na začátku roku, jak jsme vás informovali, a vědělo se, že čtrnáctý díl bude pro něj poslední. Fanoušci tak měli spoustu času vymýšlet teorie, jak bude jeho příběh ukončený. A většina z nich si přála právě tento konec – Jess zemře při výkonu služby, když se bude snažit zachránit život někoho jiného. A přesně tak se i scenáristi podle Davida rozhodli:

V místnosti pro scénáristy jsme diskutovali o mnoha různých scénářích, ale nakonec jsme se neustále vraceli k myšlence, která je svým způsobem premisou seriálu. V Most Wanted lovíme přeci ty nejbezpečnější z nebezpečných, že? Jsou to ti nejhledanější zločinci. Je to extrémně nebezpečná práce. A v této práci je vždy velké riziko, že se zraníte. A tak jsme si řekli, že právě to je ta správná cesta, a že by konec měl být právě takto hrdinský. Přeci zemře, aby zachránil ženu, kterou se snaží zachránit. Takže to tak má být a následný emocionální zážitek k tomu patří. Máme tu všechny členy týmu, Sarah a otce Jessa, Terryho O'Quinna. Ti budou i v dalších dílech přítomní a my se podle toho musíme zařídit. Rozhodli jsme se do toho jít. Ta práce je velmi reálné riziko a Jessovi se to mohlo stát. Je to neskutečně tragické a my cítili, že to tak má být.

To, že Jess umírá, když zrovna maluje celý dům, plánuje dovolenou a dále se dvoří Sarah, může být jednou z největších tragédií celého světa FBI. Jak ale David Hudgins podotknul, seriál má být realistický a naši hrdinové se nemusí vždy vrátit z misí naživu. A Jess zachránil život ženě, jejíž život se zdál beznadějný, když byla lovena, takže jeho tragická smrt také uctila jeho život.

(Jess a Sarah předělávali dům a plánovali dovolenou…, Foto: CBS)

Samozřejmě Sarah utrpěla strašlivou ztrátu a zlomilo jí to srdce. David Hudgins neměl pro herečku Jen Landonovou nic jiného než chválu:

Byla úžasné, že? Ta její scéna… Možná vám to nepřišlo zřejmé, ale myslím, že je to paralela k vdovám po vojácích z armády. Ten okamžik, kdy vám někdo zaťuká na dveře a někoho před nimi vidíte a máte ten strašný, strašný pocit. A ta scéna, kdy – miluji, jak to zahrála – jak je téměř chce vyhodit, jako kdyby se mohla vyhnout tomu, co ve svém srdci už ví, že přijde. Miluji Jen. Myslím, že je úžasná. A myslím, že je pro seriál skvělá. A znovu součástí celé té tragédie a hořkosladkosti je, na jakém místě se s Jessem nacházeli, jak „volní ptáci“, mluvili o své první dovolené. Lámalo to úplně srdce. Byla úžasná.

Díl neskončil jen okamžikem, kdy se Sarah dozví o Jessově smrti, ale pokračoval tím, že si uvědomila, že její výlet na Bali se nestane a Jess nikdy nedokončí malování pokoje namodro a že jejich život, který si spolu budovali, náhle skončil. David vysvětlil, proč se následkům věnovali ještě dalších pár minut a díl neskončil samotným odhalením smrti:

Když se něco takového stane, je to samozřejmě šokující a tragické, ale také dramatické a emocionální. Věřím, že to mohlo skončit samotnou střelbou, ale to jsme nechtěli. Chtěli jsme hrát na emoce a zobrazit realitu, která v takových situacích nastává. A myšlenka zpracování všeho smutku a žalu a potřeba to říct Tali, což se musí udělat osobně – mysleli jsme, že takový emocionální prožitek a drama nemůžeme přeskočit. Víte, žal je vlastně velmi vtipná věc. Nastane v okamžiku a poté trvá navěky. Víte, ztratil jsem kvůli rakovině svoji sestru a člověk si myslí, že už to překonal a najednou o dva roky to znovu vyskočí. Je to neustálý proces a my jsme nechtěli přeskočit důležitost toho okamžiku.

Reakce Sarah na strašlivé zprávy nám ukázala široké spektrum smutku, od původního popření, rozčilováním se nad lístky na Bali až k čelení budoucnosti, jak to říct Jessově dceři, že je její otec mrtvý. Naštěstí nebyla sama, protože jak Barnesová, tak Hana, ji přišli smutnou zprávu říct a pak s ní byli doma, dokud to nezpracovala. David Hudgins vysvětlil, proč tyto dvě postavy byly správné, aby zprávy předaly a proč to nebyli Kristin Gainesová a Ivan Ortiz:

No, myslím, že právě ony mají s Jessem nejdelší vztah v týmu a přišlo nám to správné. Víte, vždy tam byla dynamika mezi Barnesovou a Jessem. Nazývali jsme to „pracovní manželé“. Byli k sobě nejbližší. A Hana je samozřejmě Hana. Všichni milují Hanu. Cítili jsme, že to bylo správné, že se ty dvě objeví před dveřmi. A aby příběh fungoval, nechali jsme Kristen a Ortize to říct Byronovi, aby ho přivezli a mohli to tak se Sarah oznámit Tali. Přišlo nám, že Sheryll a Hana jsou původními členy týmu, pravděpodobně nejbližšími s Jessem a proto jsme je poslali doručit zprávu.

(S Sheryll a Hanou si byl Jess podle slov tvůrců nejbližší, Foto: CBS)

V následujících dvou dílech uvidíme, jak se tým pomalu vyrovnává s Jessovou smrtí. A budou muset fungovat bez svého velitele. O postavě Dylan McDermotta toho moc nevíme. Měl by se objevit za tři díly a převzít velení nad týmem. Necháme se překvapit, jakým směrem se bude seriál dál ubírat.

A co vy? Přáli jste Jessovi šťastný konec nebo se vám líbil konec, který nám tvůrci poskytli?

Zdroj článku: CinemaBlend


Jít na FBI: Most Wanted | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře