Blýská se na lepší časy? Možná ano, seriál nám po dvou letech konečně nabídl kvalitní epizodu

Blýská se na lepší časy? Možná ano, seriál nám po dvou letech konečně nabídl kvalitní epizodu

13.10.2020 16:00


Kvalita seriálu Fear the Walking Dead pomalu upadala, nicméně začátek šesté série nás přesvědčil o tom, že nás čekají lepší časy. Dočkáme se dalších kvalitních epizod?


Většina z nás se zřejmě shodne v tom, že jakmile se seriálu Fear the Walking Dead ujali tvůrci Andrew Chambliss a Ian Goldberg, tak to šlo s jednotlivými epizodami pomalu z kopce. Tvůrci se seriálu chopili na začátku čtvrté série, kdy poměrně důstojně navázali na předchozí třetí řadu, která je mnohými označována za nejlepší řadu tohoto seriálu. Ve chvíli, kdy se tak stalo, připravili povedený crossover a šokující smrt Nicka. Tím však jejich sláva prakticky skončila.

Zbytek čtvrté řady byl nějak dokončen, přičemž napravení v podobě dalších šestnácti epizod se nekonalo. Tvůrci vsadili na pomáhání všem přeživším, kvůli čemuž se postavy začaly chovat takřka nemožně. Padouch v podobě Logana selhal a epizody z pohledu Aliných kamer byly tragikomické. Jediný příslib do budoucna představovala Virginia.


Nakonec se ukázalo, že tato žena skutečně oživila seriál, na konci páté řady totiž téměř zabila Morgana, kvůli čemuž jsme dlouhou dobu nevěděli, jak to s ním dopadne. Zjistili jsme to teprve nedávno v epizodě The End Is the Beginning, která působila tak, jako by ji napsali jiní tvůrci. Není to však pravda, tvůrci seriálu jsou stále Andrew Chambliss a Ian Goldberg, tak co se změnilo?

I když fanoušci po celém světě nadávali na pátou řadu, tak tvůrci tvrdili, že si stojí za svou prací, protože právě pátá řada byla potřebná k tomu, aby mohl být odvyprávěn následný příběh. Ten začal a prozatím jde o parádní podívanou. První díl se soustředil výhradně na Morgana a jeho přežití, přičemž na jeho konci jsme se dočkali zcela odlišného Morgana – takového, který by měl začít bojovat s Virginií.

V podobném duchu by měly být vedeny téměř všechny epizody šesté řady – budou zpracovávat epizodní zápletky, které by však měly být podobně kvalitní jako ta, kterou jsme viděli na začátku série. Morgan by měl představovat spojující článek, který nakonec sjednotí celou skupinu.

Jak se vám líbila první epizoda šesté série? Dočkáme se podle vás dalších kvalitních epizod, nebo šlo v tomto případě pouze o výjimku?

Foto: AMC


Jít na Fear the Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!