Fear the Walking Dead hlásí neuvěřitelný comeback, šestá série je prozatím vynikající

Fear the Walking Dead hlásí neuvěřitelný comeback, šestá série je prozatím vynikající

7.12.2020 15:00


Když se začala připravovat šestá řada, tak se od ní vůbec nic nečekalo. Tvůrci nám však dokázali naservírovat mistrovské dílo, na kterém údajně pracoval přes dva roky.


Když skončila pátá řada, tak se na pokračování těšil jen málokdo. Od začátku čtvrté řady, kdy se seriálu ujali nové tvůrci, začal seriál pomalu ztrácet na kvalitě, až nám byly představeny díly jako Channel 4 a Channel 5, které byly vrcholem amatérismu. Kvůli tomu nikdo nemohl od šesté řady nic očekávat, protože se počítalo s tím, že tvůrci budou pokračovat v podívané, kterou nám představovali již druhým rokem.

My jsme se naštěstí dočkali přesného opaku. Už před premiérou bylo prozrazeno, že šestá řada bude tvořena především epizodními zápletkami, což potěšilo jen málokoho. Každý z vás si v tu chvíli určitě vybavil druhou polovinu čtvrté řady The Walking Dead, kde se tvůrci drželi tohoto formátu, ale moc s ním neuspěli. Očekávalo se tedy podobné fiasko.


(Morgan je skutečným tahounem seriálu.)

Tento nový formát však letošní sérii velmi prospěl. Každý díl se sice zaměřuje na někoho jiného, ale zaměřuje se na něj do hloubky, což je něco, čeho jsme se za poslední dva roky prostě nedočkali. Zároveň nám byl najednou představen příběh, který dává smysl a je poutavý – člověk následně začíná mít zájem o další epizody, což se u předchozích řad rozhodně nestávalo.

Toto nadšení z šesté řady neprožíváme pouze my, ale očividně i vy, diváci. Když se podíváte na hodnocení posledních řad, a porovnáte ho s nejnovější sérií, tak uvidíte ten markantní rozdíl. Hodnocení ani jednoho dílu šesté série prozatím nekleslo pod 90 %, což se u čtvrté a páté řady stávalo pravidelně. Pravdou je, že například u páté řady je jen jeden dobře hodnocený díl, konkrétně Skidmark, který se ustálil na 90 %, tedy letošním minimu. Avšak i na jiných portálech je patrné zlepšení, tudíž se tato radost z nejnovější série netýká pouze uživatelů Edny.

(Díky epizodním zápletkám mohou vyniknout i neoblíbené postavy.)

Pokud si však myslíte, že tvůrci zlepšili svou práci díky loňské kritice, tak se pletete. Sami přiznali, že negativní kritika jejich tvorby nebyla pro ně příjemná, nicméně prozradili, že když přišli k seriálu, tak s ním měli plány na několik sérií. Z toho tedy plyne, že to, co se nyní v seriálu děje, měli naplánované už dva až tři roky dopředu, takže je možné, že ony jejich první dvě série byly nuceným zlem, které nás mělo připravit na parádní podívanou, kterou sledujeme právě v těchto chvílích.

Jak se vám líbí aktuální série? Souhlasíte s tím, že je lepší než čtvrtá a pátá řada dohromady? Dejte nám o tom vědět v následující anketě a diskuzi.

Co se vám líbilo více?

99%
1%
87 hlasů

Foto: AMC


Jít na Fear the Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!