Fear the Walking Dead začíná silně odkazovat na filmy s Rickem Grimesem

Fear the Walking Dead začíná silně odkazovat na filmy s Rickem Grimesem

27.6.2019 15:00


Propojování seriálového světa The Walking Dead je čím dál větší a větší. Nově to potvrzuje pátá série Fear the Walking Dead, která odkazuje na filmy s Rickem Grimesem.


Když vznikl seriál Fear the Walking Dead, tak minimálně první tři série si jely svou vlastní cestou, aniž by nějak odkazovaly na seriál The Walking Dead. To se však změnilo s příchodem Morgana Jonese na začátku čtvrté řady. Nyní tu máme pátou sérii, ve které dochází k ještě většímu propojování. A to nejenom s The Walking Dead, ale i s filmy o Ricku Grimesovi.

Jak jistě víte, v páté epizodě deváté řady The Walking Dead odletěl zraněný Rick v helikoptéře, která ho přepravila neznámo kam. Tehdy jsme toho o společnosti, která vlastní tuto helikoptéru, moc nevěděli, nicméně pomalu zjišťujeme čím dál více informací. Důležitým faktem je to, že helikoptéra, která zachránila Ricka, měla na sobě znak tvořený ze tří propojených kruhů. A právě další helikoptéra (nebo přímo ta stejná?) se třemi propojenými kruhy se objevila i v epizodě Skidmark.


(Kam tyto helikoptéry odváží unesené lidi? Foto: AMC)

Společnost, která vlastní tyto plně funkční helikoptéry, doslova unáší lidi, které označuje na áčka a béčka, kterým jsme se více věnovali v tomto článku. A podle všeho se tyto vrtulníky nepohybují jen v oblasti Alexandrie, ale i v Texasu, kde se aktuálně nachází postavy seriálu Fear the Walking Dead. Kvůli čemu tu však jsou? Koho hledají? Možná se to dozvíme už v pátém díle The End of Everything, který se zaměří na Al, jež byla unesena právě těmito lidmi.

Jedno je však jisté, tvůrci obou seriálů nás pomalu připravují na blížící se první film zaměřující se na Ricka Grimese, kterého se dočkáme už roku 2020 a o kterém víme i nějaké další informace. Že by se svět těchto seriálů konečně výrazněji propojil?


Jít na Fear the Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!