Šest velkých chyb, kterých se dopustila pátá série Fear the Walking Dead

Šest velkých chyb, kterých se dopustila pátá série Fear the Walking Dead

19.10.2019 15:00


Pátá řada seriálu Fear the Walking Dead se nedočkala moc dobrých ohlasů ze strany fanoušků. V následujícím článku se podíváme na to, které faktory za to zřejmě mohou.


Velké zaměření na Morgana

Morgan Jones není vůbec špatná postava, naopak je promyšlená do hloubky, a proto jeho přesun do Fear the Walking Dead přisliboval mnohé. Nicméně v té době nikdo netušil, že Morgan získá kontrolu nad celým seriálem. Automaticky se z něj totiž stala ústřední postava, která zastínila starou partu. Takto moc se nesoustředil ani seriál The Walking Dead na Ricka Grimese, respektive soustředil, ale ten nikdy nezastiňoval druhé.

Staré postavy upadají

Tento bod souvisí s tím prvním. Když Morgan přišel, tak zastínil všechny hlavní postavy, které jsme v tomto seriálu vídali už od první série. A například v páté řadě tyto postavy stály za nic. Victor Strand představoval nejzajímavější postavu první série, nicméně v páté řadě měl nulový vývoj. Většího vývoje se sice dočkala Alicia, nicméně ta stála taky za nic. Jako poslední se v páté řadě objevil i Daniel Salazar, nicméně toho tvůrci ani neměli vracet, když s ním neumějí pracovat.


Letadlo

První polovina páté řady se zaměřovala především na pomáhání dětem, na které naši hrdinové narazili. Aby se však s nimi mohli vrátit zpátky za hory, museli opravit letadlo, které zničili cestou na sem. Ona sama dějová linka nestála za nic, nicméně to horší teprve přišlo.

Nahrávky

Když už hrdinové pomohli dětem, tak se pustili do ještě většího pomáhání. K tomu využívaly Aliny kazety s nahrávkami, ze kterých vytvořili dokument, aby přesvědčili všechny ostatní o svých dobrých úmyslech. Reálně by tento způsob pomoci nikdy nezabral, hrdinové na to mohli jít mnohem líp a nesoustředit se na takovou zbytečnost. S tímto bodem se úzce pojí i „speciální“ epizody natočené na Aliny kamery. K těm řekněme jen to, že doufáme, že se už takových epizod nikdy nedočkáme.

Kreslení na stromy

Naprosto zbytečnou dějovou linku představovalo kreslení po stromech. Tato dějová linka úzce souvisí s Aliciou a jejím vývojem, a právě proto letos Alicia stála za nic. Kreslení na stromy bylo nezajímavé a nepodstatné. Zajímavé by bylo, kdyby po nich kreslila Madison, jak si to mysleli fanoušci, nicméně se nakonec ukázalo to, že za tím stojí Wes. Doufejme, že se i něčeho takového už nedočkáme.

Finále

Finále nebylo samo o sobě zas tak hrozné, v tomto případě je spíše řeč o tom, kam došli hrdinové se svým pomáháním. Tvůrci už dříve slibovali, že se na konci páté řady dočkáme zvratu, ke kterému chtěli svůj příběh vždy dovést. Bohužel oním zvratem bylo to, že se Virginia zmocní našich hrdinů a rozdělí je. Tomu se říká špatné vyprávění.

Souhlasíte s výše uvedenými přešlapy, které byly učiněny v páté sérii? Nalezli byste nějaké další? Hlavně do diskuze nepiště to, že byl špatný scénář. Tento faktor je vlastně zahrnut ve většině výše uvedených bodech.

Zdroj článku: Comic Book; Foto: AMC


Jít na Fear the Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!