To nejlepší a nejhorší na páté řadě seriálu Fear the Walking Dead

To nejlepší a nejhorší na páté řadě seriálu Fear the Walking Dead

15.10.2019 16:00


Pátá série nám nepředstavila zrovna to, co bychom si přáli, a proto v letošním shrnutí převládají zápory nad klady.


1. Nejlepší epizoda: Leave What You Don't 

Letošní řada měla spoustu špatných epizod, které byly součástí především druhé poloviny. Spokojeni jsme však byli s třináctým dílem, ve kterém došlo konečně k něčemu zajímavému. Zatímco bylo konečně odhaleno, o co Loganovi jde a pro koho pracuje, tak byli záhy představeni noví padouši, kteří si však hrají na ty dobré.

Další kandidáti: Skidmark, Is Anybody Out There?, Humbug's Gulch


2. Nejhorší epizoda: Channel 4

Pokus se speciálními epizodami natočenými na Aliny kamery se nepovedly. A když píšeme, že se nepovedly, tak tím myslíme, že se vůbec nepovedly. Pátou řadu shodily především epizody /Channel 4// a Channel 5, které byly natočeny tímto způsobem. Podobné speciály si už opravdu nepřejeme.

Další kandidáti: Channel 5, You're Still Here, The End of Everything

3. Nejlepší vývoj postavy: John Dorie

Co si budeme nalhávat, letos se jednotlivé postavy dočkaly chabého vývoje, spíše došlo ke špatným vývojům. Snad jediný John Dorie zůstal takový, jaký byl už ve čtvrté řadě, tedy skvělý. Překvapivě se zlepšila i jeho June, která byla ve čtvrté řadě spíše trnem v oku. I když jsme však v této kategorii vybrali Johna, tak tuto kategorii letos nejde brát vážně, protože opravdu téměř nikdo se nikam nepohnul.

Další kandidáti: Morgan Jones, Sarah RabinowitzJune

4. Nejhorší vývoj postavy: Althea Szewczek-Przygocki 

Naopak tato kategorie je letos přeplněná. Normálně bychom v této kategorii zvolili Lucianu, jejíž vývoj byl opět nulový, ale letos tu máme několik postav, které se posunuly do záporných čísel. Mezi nimi jednoznačně kraluje Althea, která se z poměrně slibné postavy stala nesmírně nesympatickou ženou, která u sebe neustále nosí kameru. Taková postava by nikdy nepřežila apokalypsu.

Další kandidáti: Alicia Clark, Victor Strand, Daniel Salazar

5. Nejlepší nová postava: Virginia

Letos jsme se dočkali několika poměrně zajímavých postav, nicméně nejde o žádnou extratřídu. Každopádně jsme rádi, že většina z těchto postav přežila, což znamená, že se jich dočkáme i v další řadě. Dwight by tuto kategorii za normálních okolností vyhrál s přehledem, kdyby mu tvůrci věnovali nějaký zajímavý příběh, nicméně toho jsme se nedočkali. Nakonec jsme tedy zvolili Virginii, vůdkyni Průkopníků, která nám určitě ještě leccos nabídne.

Další kandidáti: Dwight, LoganGrace

6. Největší zvrat: Otevřený konec

Příběh byl letos poměrně lineární a nezajímavý, a proto se v něm neodehrálo moc zvratů. Jednoho velkého jsme se však dočkali na konci, kdy se Morgan ocitl v jasném nebezpečí. Tento zvrat nás sice moc netěší, protože nyní musíme čekat rok na to, jak to dopadne, ale ve výsledku se skutečně jedná o ten největší zvrat.

Další kandidáti: přepadení kamenolomu, zabrání továrny, přistání letadla

7. Nejvíce promarněná příležitost: Nevyužití potenciálu Dwighta a Daniela 

Pátá řada vypadala ještě před svým startem slibně, protože bylo oznámeno, že se v ní dočkáme Dwighta a Daniela Salazara, dvou oblíbených postav tohoto univerzu. Oba měli velký potenciál, mohli oživit seriál, ale to se nestalo. Noví tvůrci s nimi neumí pracovat (vlastně neumí pořádně pracovat s téměř žádnými postavami), a proto z nich udělali dvě poměrně naivní a nezajímavé postavy. Především však pokazili Daniela, který už není takový jako dřív.

Další kandidáti: Logan a jeho banda, pomáhání, organizace CRM

8. To nejlepší na páté řadě: Průkopníci a jejich další příběh 

Paradoxní je, že nejlepší věcí na páté řadě je to, čeho se možná dočkáme v řadě následující. Seriál nekončí, dočká se ještě minimálně šesté série, která by měla navázat na události z konce. Hrdinové by se tak měli ocitnou v rukách Virginie, rozděleni a zlomeni. A myslíme, že právě tato dějová linka bude konečně zajímavá. Rozhodně bude lepší než neustálé pomáhání ostatním.

Další kandidáti: úvodní epizody s pomáháním, Virginia, možné propojení s dalšími projekty

9. To nejhorší na páté řadě: Pomáhání skrze dokument 

Určitě se shodneme na tom, že na páté řadě bylo nejhorší neustálé pomáhání lidem. A právě k tomuto pomáhání bylo následně přidáno pomáhání skrze nahrávky. Pokud se vám tedy nelíbila první polovina, ve které se hrdinové celých osm epizod snažili pomoci dětem, které jejich pomoc odmítaly, tak se vám rozhodně nemohla líbit druhá polovina, ve které hrdinové využívali svého dokumentu k pomáhání lidem. Zlaté děti.

Další kandidáti: epizody tvořené nahrávkami, nevyužitý potenciál známých postav, příběh s pokreslenými stro­my

Foto: AMC


Jít na Fear the Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!