Tvůrci nám po pauze nabídli odhalení Morganova zachránce a jednu zdrcující ztrátu

Tvůrci nám po pauze nabídli odhalení Morganova zachránce a jednu zdrcující ztrátu

7.4.2021 16:00


Šestá řada se po několikaměsíční pauze dočkala svého pokračování, které bylo plné několika nečekaných událostí. Nabídl nám seriál svou prozatím nejlepší epizodu?


Pokud by někdo před rokem prohlásil, že seriál Fear the Walking Dead čekají lepší zítřky, takřka všichni by se mu vysmáli. Onen dotyčný by měl však pravdu, šestá série je prakticky tou nejlepší řadou, kterou nám seriál doposud nabídl. Psali jsme o tom už v loni v prosinci, dnes to musíme opět potvrdit. Epizody sbírají neuvěřitelně kladná hodnocení a diváci se prakticky vždy těší na nadcházející díl.

Zřejmě tu nejlepší epizodu si pro nás tvůrci přepravili až nyní, v neděli jsme se totiž dočkali předpremiéry osmého dílu The Door. Ta prozatím sklízí skvělá hodnocení, a to zaslouženě, protože nám nabídla dva velké zvraty, na které se zaměříme v nadcházejících odstavcích. Jde však poznat, že tvůrci konečně vědí, co dělají.


Nejdříve se zaměřme na odhalení Morganova zachránce. Ten se v epizodě End of the Line ocitl na pokraji smrti, když ho Virginia postřelila. Morgan se následně dokázal dostat do kostela, ve kterém ho však dohnali všichni mrtví. V tu chvíli sice ztratil vědomí, ale někdo ho zachránil před jistou smrtí. Nejnovější díl odhalil, že ho zachránila Dakota.

(Dakota sice jednu postavu zachránila, ale druhou zabila.)

O tom, že Dakota je Morganovou zachránkyní, se spekulovalo už delší dobu, ale fanoušci spíše věřili tomu, že ho zachránil někdo známější jako Madison. Nakonec ho však zachránila Dakota, a to z logického důvodu – vyplížila se ven z Lawtonu, jak to pravidelně dělala, a pronásledovala svou sestru, aby viděla její porážku. K té sice nedošlo, ale Dakota tu mohla vidět Morgana, který je jejím úhlavním nepřítelem. Právě proto ho následně zachránila, aby ten dokázal to, co nedokáže nikdo jiný – zabil Virginii.

I když nejde o nijak šokující odhalení, jde o zcela logický příběhový tah, který tvůrcům musíme připsat mezi ty povedenější. Čekání na nástup Morganova zachránce je tedy nyní u konce, nicméně i když si touto věcí mohla Dakota získat u diváků více sympatií, díl ji uvrhl do ještě hlubší díry, a to kvůli tomu, co provedla na mostě.

(Jak se Morgan vypořádá se smrtí svého nejlepšího kamaráda?)

Když se skupině podařilo dostat přes most s chodci, Dakota tu později narazila na mrtvého, kterého zabila svou dýkou. John Dorie si v tu chvíli uvědomil, že jde o tu stejnou zbraň, která zabila Camerona, a tak se začal dožadovat pravdy. Dakota se následně přiznala k tomu, že zabila Camerona, přičemž zapochybovala o svém dalším působení v apokalypse, a tak Johna zabila, aby to nikomu neřekl.

Tento vývoj událostí nemohl čekat nikdo. Byl to jednoznačně jeden z největších zvratů, kterého jsme se v seriálu dočkali. Trumfnout ho může prakticky jen Nickova smrt, ke které došlo na začátku čtvrté série. V tu chvíli totiž také zemřela prakticky nejoblíbenější postava seriálu. John v současné době rozhodně patřil mezi nejlepší postavy – šlo o velkého sympaťáka, kterého si diváci oblíbili hned v prvním díle, ve kterém se objevil. John tudíž rozhodně bude velkou ztrátou pro seriál.

(Na tento okamžik se bude vzpomínat ještě dlouho.)

Tvůrci se v tuto chvíli rozhodli k velmi překvapivému kroku, protože nešli vstříc fanouškům a pohřbili jejich oblíbenou postavu – prakticky přesný opak platí u The Walking Dead, ve kterém tvůrci nechtějí zabíjet miláčky publika. Z příběhového hlediska jde však opět o správný krok, John se v poslední době moc litoval a prakticky přetrhl všechny své přátelské i milostné vztahy. Navíc na začátku osmého dílu chtěl spáchat sebevraždu, tak se konečně dočkal toho, po čem prahl.

Na konci se zmiňme ještě o tom, jak je Johnova smrt podobná té Nickově. Toho totiž taktéž zabila mladá dívka, tehdy to však byla Charlie. Ta se kvůli tomu nedokázala u diváků nikdy vykoupit, a tak je jen otázkou, jaké plány s ní tvůrci mají. Čeká něco podobného na Dakotu, kterou nyní diváci určitě začnou nenávidět? Tu bude mít smysl držet v seriálu do té doby, dokud v něm bude i Virginia, ale co potom? Nebo snad dojde k opačnému scénáři, tedy k tomu, že Dakota zemře a Virginia v seriálu zůstane?

Nejnovější díl byl tedy skvělý, ale museli jsme se v něm rozloučit s naším oblíbencem. Jak jinak tedy ukončit tento článek než slovy: „Jsem John Dorie. Jako ta modrá rybka, akorát s ‚IE‘, ne s ‚Y‘.“

Foto: AMC


Jít na Fear the Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!