Epizody šesté série se budou spíše soustředit na jednotlivé postavy než na celou skupinu

Epizody šesté série se budou spíše soustředit na jednotlivé postavy než na celou skupinu

7.10.2020 14:00


Nadcházející díly seriálu Fear the Walking Dead by od těch dřívějších měly být razantně odlišnější. Nejenom, že nás čeká temná podívaná, ale zároveň se dočkáme i epizodních zápletek.


V průběhu pauzy mezi mezi sériemi nás tvůrci upozorňovali na to, že v šesté řadě bude naše skupina přeživších rozdělená. Dle nich se můžeme těšit na temnou podívanou, která bude zapříčiněna právě oním rozdělením hlavních postav. Jednotlivé epizody se tak nebudou soustředit na skupinu jako celek, ale spíše na jednotlivé postavy. Čeká nás tedy něco podobného, na co se jednu dobu zaměřoval i seriál The Walking Dead – každý díl druhé poloviny čtvrté řady se soustředil na jednu konkrétní postavu.

Prozatím není jednoznačné, které postavy budou pospolu, nicméně menší nápovědy nám poskytly jak konec páté řady, tak i popisy nadcházejících dílů. Je jasné, že na začátku seriálu bude sám minimálně Morgan. Další skupiny budou pak tvořeny většinou dvěma či třemi nám známými postavami. Každá skupina se bude věnovat něčemu jinému, kvůli čemuž nebude nikdo z nich zrovna nadšený, protože nebudou po boku svých nejbližších.


(Toto epizodní zaměření nebylo u The Walking Dead nijak populární. Foto: AMC)

To, v jakém duchu se ponese šestá série, naznačila herečka Alycia Debnam-Carey: „V nadcházející řadě nás čeká opět něco jiného, prozkoumáme jiná zákoutí tohoto světa a prostředí. Obzvláště v této sérii se budeme soustředit na konkrétní postavy, což je super. Místo toho, aby nás tam bylo čtyřicet, se díly budou soustředit na menší množství postav. Všechny tyto kousíčky se však ve výsledku spojí. Tento styl vyprávění je super, protože pro mě jako herečku to znamená větší ponoření se do role. Předejdeme tak scénám, ve kterých je spousta postav jen okrajová.“

Dle hereččiných slov to opravdu vypadá na to, že se dočkáme epizod zaměřených čistě na několik postav. Těžko říct, zda je toto správný způsob vyprávění příběhu. Hlavní linka se totiž v těchto epizodních zápletkách často ztrácí a série působí necelistvě. Sice se dočkáme všech postav, nicméně některým z nich bude věnován jen jeden celý díl.

Zdroj článku: Comic Book


Jít na Fear the Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!