Proč byl Strand tak brutální a proti komu si Virginia buduje armádu?

Proč byl Strand tak brutální a proti komu si Virginia buduje armádu?

22.10.2020 15:00


Nejnovější epizoda opět vyvolala několik otázek, na které chceme znát odpovědi. Jakým problémům nyní Průkopníci vlastně čelí?


Victor Strand se stal ústřední postavou druhého dílu Welcome to the Club, protože se většina příběhu soustředila právě na něj. Původně se očekávalo, že už bude patřit mezi Průkopníky, když Virginii dobrovolně věnoval startér od Alina auta, nicméně se mezi ně dostal až na konci epizody. Během toho se však dopustil něčeho, co jsme od něj rozhodně nečekali.

Když se situace nevyvíjela moc dobře, tak Strand vykuchal bojácného Sanjaye, kterého obětoval, aby mohli být pobiti chodci ve skladišti. Jeho brutální čin vysvětlili sami tvůrci: „Všechno to souvisí s tím, co řekl Alicii. Uvědomuje si, že teď bude muset dělat podobné věci, jako když zabil Sanjaye, a na to není vůbec pyšný. Strand už dříve udělal několik morálně diskutabilních věcí, přičemž ty bude dělat i nadále, ale pod vším tím mu stále bije srdce. Na konci dne chtěl konečně udělat správnou věc, a tak Aliciu poslal pryč.“


(Strand nám představil svou zlověstnější stránku. Foto: AMC)

Strand je člověkem, který rád stojí v čele, nicméně jeho současné chování nepramení pouze z motivace být na vrcholu a zneškodnit Virginii, ale z toho, že loňský způsob s „pomáháním“ nevyšel jeho skupině. „Z velké části ho motivuje fakt, že se v této pozici u Virginie nemusel vůbec objevit, kdyby v minulé řadě věřil svým instinktům. Místo toho držel s ostatními a skončil u ní. Myslím, že se později jednoho dne bude zodpovídat jedné jediné osobě, a to sám sobě,“ řekl tvůrce Ian Goldberg.

Kromě toho se tvůrci vyjádřili i k tomu, proti komu si Virginia buduje svou armádu: „Je tu jedna skupina nepřátel, kterou jsme nakousli už v prvním díle, když jsme viděli ty dva muže před ponorkou. Neřeknu vám, jak vypadá zbytek jejich skupiny, kolik jich je nebo o co jim jde, ale pomalu se o nich budeme dozvídat více informací, a to počínaje třetím dílem. Všechno to začne dávat smysl.“

Zdroj článku: EW


Jít na Fear the Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!