Skutečně Daniel ztratil paměť, nebo jde jen o přetvářku?

Skutečně Daniel ztratil paměť, nebo jde jen o přetvářku?

21.10.2020 14:00


Šestá série má za sebou druhou epizodu, přičemž prozatím jde o parádní podívanou. Pojďme se zaměřit na jednu ze zajímavých událostí druhého dílu.


Ve druhé epizodě Welcome to the Club se vrátilo hned několik známých postav, přičemž mezi nimi byl i Daniel Salazar. Jeho návrat však neproběhl v takovém duchu, jaký jsme očekávali. Daniel se zbláznil kvůli tomu, že se již nemůže vídat se svým kocourem Smýčkem, a právě kvůli tomu následně klesla jeho užitečnost, nicméně Virginia si ho rozhodla ponechat, protože alespoň ještě umí lidi ostříhat.

Valná část epizody nás přesvědčovala o tom, že se Daniel skutečně zbláznil a ztratil paměť, nicméně na konci se on sám setkal s Morganem, kterého zničehonic poznal. Jak si tedy máme celou situaci vysvětlit? Ztratil Daniel paměť, nebo to jen celé hraje, aby mohl Virginiinu organizaci zničit zevnitř? Právě na to podali jednoznačnou odpověď tvůrci seriálu.


(Kdo by se bál tohoto neškodného kadeřníka? Foto: AMC)

„Daniel vytáhl jedno eso ze svých rukávů, využívá totiž své zkušenosti z doby, kdy pracoval jako agent na tajných misích. Uvnitř Ginnyiny komunity si vytvořil osobnost, která představuje neškodného muže. Učinil tak kvůli tomu, že Virginia nezná jeho minulost, což představuje velkou výhodu. Dělá vlastně to stejné, co Strand, tedy chce zničit její organizaci zevnitř, nicméně to očividně dělá jinak než on,“ řekl tvůrce Ian Goldberg.

Tvůrce dále dodal, proč svou přetvářku odhodil až během setkání s Morganem: „Určitě se ptáte, proč věřil zrovna Morganovi. To je něco, co bude vysvětleno v následujících epizodách, a já to nechci prozradit. Nicméně tato chvíle odstartuje nepravděpodobnou spolupráci, kterou je super sledovat.“

Mysleli jste si, že Daniel ztratil paměť, nebo že to jen celou dobu hrál?

Zdroj článku: EW


Jít na Fear the Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!