Tvůrci se vyjádřili k šokujícímu úmrtí jedné z hlavních postav

Tvůrci se vyjádřili k šokujícímu úmrtí jedné z hlavních postav

13.4.2021 15:00


Po oficiální premiéře poskytli tvůrci rozhovory, ve kterých odhalili, proč osmou epizodu natočili tak, jak ji natočili. Pokud chcete vědět, proč ona hlavní postava musela zemřít, dočtete se o tom v následujícím článku.


V osmém díle The Door si pro nás tvůrci připravili úmrtí Johna Dorieho, pravděpodobně aktuálně nejoblíbenější postavy celého seriálu. Jeho zdrcujícímu konci jsme se věnovali už v našem dřívějším článku, nyní se nastal čas podívat na to, proč ho tvůrci vlastně usmrtili a kdy o jeho smrti věděli.

I Johnova smrt měla být symbolická, a to hned v několika směrech. Díl začíná tím, že chce John spáchat sebevraždu, ale na jeho konci paradoxně chce pomoci Dakotě a tím pádem i žít. John byl zároveň po celou dobu, co v seriálu působil, jistým optimistou, světlem naděje, který žil v dobách apokalypsy. Později ale jeho situace potemněla a nakonec to s ním dopadlo špatně.


Tvůrci řekli, že klíčovým bodem byl jeho příchod společně s Morganem. Na začátku čtvrté řady to byl právě John, který zachránil Morgana, nyní se situace obrátila a Morgan chtěl zachránit Johna. Jejich přátelství bylo pro seriál klíčové, a tak jeho konec bude mít velký dopad na všechny. John byl totiž nejenom Morganovým velkým kamarádem, ale i kamarádem všech ostatních. Nemluvě o June, ta byla jeho manželkou a jeho smrt ji změní nejvíce.

O tom, jak to s Johnem dopadne, tvůrci věděli už od čtvrté řady, tehdy však ještě nebylo jasné, kdy zemře. Klíčová byla epizoda Laura, ve které jsme poprvé viděli Johnovu chatku a u které se mu vyplavila June. Tvůrci chtěli, aby se situace obrátila, tedy že se tentokrát John vyplaví u chatky a June ho bude chtít zachránit, nicméně situace nedopadne podle představ.

Část, ve které John spadne do řeky a začne plout po proudu, měla divákům dát naději, že John může ještě přežít. Takto byla tato scéna natočena záměrně, tvůrci totiž chtěli docílit okamžiku, že když se John vyplaví u chatky, budou diváci věřit, že žije, ale jakmile John zvedne hlavu, všichni budou hluboce raněni. Toto jim určitě vyšlo.

Tvůrci zároveň řekli důvod, proč ho Dakota zastřelila. V záchvatu paniky to totiž určitě neudělala, když ho po výstřelu shodila do řeky. Dle tvůrců tak učinila z toho důvodu, že to prakticky odkoukala od své sestry Virginie. Ta ji totiž jako jediná vychovávala, přičemž jí často ukazovala svou krutou a bezcitnou tvář, a proto Dakota nezná prakticky jiné chování než toto. Virginia je tudíž pro ni něco jako vzor, i když si to Dakota vlastně nikdy nepřizná.

Zdroj článku: EW


Jít na Fear the Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!