S01E12: The Message

S01E12: The Message

0 28.7.2003 45 minut


Malovi a Zoe přijde zvláštní zásilka. Jejich bývalý kolega ve zbrani Tracey, a to přímo v rakvi, ve které naleznou i správu, kterou jim zanechal a ve které je žádá, aby ho dostaly domů. Na Traceyho je ale vydán zatykač a důstojník Aliance ho nenechá jen tak utéct, a tak pronásleduje Serenity, která Traceyho nehodlá vydat. Simon provádí Traceyho pitvu, když vtom se „mrtví“ probere. Poví jim, že v sobě přechovává uměle vytvořené orgány, a když je chtěl prodat větší nabídce, Aliance si to nenechala líbit a kupce zabila. Teď je na útěku a jediné co chce, je dostat se domů.

Režie: Tim Minear
Scénář: Joss Whedon, Tim Minear
Hrají: Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Gina Torres (Zoe Washburne), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Morena Baccarin (Inara Serra), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Sean Maher (Simon Tam), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Jonathan M. Woodward (Tracey Smith), Al Pugliese (Amnon), Tod Nakamura (Fedris), Craig Vincent (Skunk), Morgan Rusler (Barker), …

Hlášky

Wash: Ach, a taky je tu něco v lahvi.
Zoe: Už jsi ji zase zaplašil, že?
Simon: Možná to bude šok, ale opravdu neumím mluvit s dívkami.
Zoe: A s někým snad mluvit umíš?
Wash (směrem k zmutované krávě vydávané za mimozemšťana): Neboj se mě. Jsme mírumilovná rasa a musíme žít v harmonii.

Mal: Ten bezcenný artefakt je největší lup mé kariéry a nikdo se ho ani nedotkne.
Inara: Lassiter je všeobecně známý. Zkusit ho někomu střelit je jako prodávat Monu Lisu.
Mal: No, ale… Jakou Monu?

Mal: Sehnal jsi všechno?
Jayne: Jo. Neměli náboje pro bunder, ale střeliva máme dost. Dostal jsem slevu za hrozivé vystupování.

Pošťák: Ten malý je pro Cobba.
Jayne: Já mám poštu?
Book: Možná bychom měli všichni o pár kroků ustoupit, než to otevře.
Jayne: Ha, ha! Je od mojí mámy.

Inara: Tak co, žijí mimozemšťani mezi námi?
Kaylee: Jo. Jeden z nich je doktor.

Jayne: K čemu jste si objednali mrtvýho chlápka?

Zoe: První pravidlo boje, maličký. Nikdy jim nedovol zjistit, kde jsi.
Mal: Johóóó! Tady jsem! Tady! Chcete mě?! Jo, chcete! Tak pojďte! Pojďte! Johóóó!
Zoe: Jsou i jiné přístupy.

Mal: Každý umře. Někdo nosí kulku se tvým jménem už teď a ani to neví. Fígl je v tom, umřít sešlostí věkem, než si tě ta kulka najde.

Simon (ke Kaylee): Co se děje? Přišlo nám něco hezkého?
River: Ty jsi ale vůl.

Wash: Male! Ten tvůj mrtvej kámoš je na můstku!

Voják (Jayneovi): V té čepici vypadáte jako idiot.

Foto: FOX
  • Milano33
    Milano33 12.1.2021 | 18:06:58

    Malcolm a Zoe obdržia zaujímavú zásielku. Ukáže sa, že tou zásielkou je ich bývali kamarát z vojny. Mal a Zoe majú svoju nostalgickú chvíľku, kedy naňho spomínajú v dobrom. Onedlho zistia, že o jeho telo má zálusk samotná Aliancia, takže sa jej pokúsia utiecť. Tu sa naskytne otázka, prečo oňho javia taký záujem. Tak sa ho pokúsia pitvať, lenže tu z ničoho nič oživenie. On im vysvetlí, že sa namočil do problémov, keďže v sebe prechováva umelo vytvorené orgány, ktoré nevyčísliteľnú hodnotu. Avšak potom spanikári, keď sa dozvie, že ho Mal chce zradiť, čo viedlo k jeho smrti. Keby poznal Malcolma lepšie, bolo by mi ihneď jasné, že iba blafoval.


Firefly

Posádka Serenity je v podstatě hromádka psanců, hledajících po prohrané občanské válce alespoň pocit svobody. A další kšeftík, který by je snad konečně vytrhl. A který možná ani není tak úplně legální a může se více než trochu zvrtnout. Ani tento styl života je však úplně nepřipravil na problémy, které nastanou po nalodění nových cestujících… Fascinující vesmírný western Josse Whedona sestává z pouhých 14 epizod (+ filmu).

USA | 2002 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi, Western
hrají
Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Morena Baccarin (Inara Serra), Gina Torres (Zoe Washburne), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Sean Maher (Simon Tam), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book)