Fox by prý šel do pokračování série Firefly

Fox by prý šel do pokračování série Firefly

4.7.2017 19:00


Od té doby, co film Serenity přestal zdobit sály a co se vysílání Firefly na obrazovkách zastavilo, hledají seriáloví nadšenci možnost, jak mohou probudit sérii opět k životu. Studio Fox přichází s vyjádřením, které by padlému velikánovi hrálo do karet.


Seriál Firefly se udržel v běhu pouze jeden rok. Následně došlo ke stažení z vysílání a předčasnému ukončení. Faktorů, proč k tomuto došlo, je mnoho. Studio Fox nesouhlasilo s úvodním dvojdílem Serenity, a proto si pro pilot vybralo nedokončenou epizodu The Train Job, která musela být narychlo dopsána. Další díly byly uvedeny v jiném pořadí a v různém vysílacím čase, takže i když jste si seriál oblíbili, museli jste si na nový díl počkat několik týdnů. K seriálu se nakonec natočilo filmové pokračování Serenity a všechny nedostatky mohli fanoušci dohnat z komiksů, ve kterých tvůrci zkoumají Firefly z více stránek. Fox sérii považuje za jednu z nejúspěšnějších sci-fi show v historii.

(Jak by se vám líbilo opět vidět tuto trojici v akci?)


Lidé se často ptají, jestli by byl Fox ochotný provést restart Firefly nebo jestli by stanice přihodila další příběhy. Podle článku na webu Rotten Tomatoes prezident zábavy ve Foxu během prezentace pro americkou Asociaci televizních kritiků uvedl, že by se nebránil možnému pokračování. Vzhledem k tomu, že se seriálům The X-Files, Prison Break a 24 návrat vydařil, tak by Firefly nemuselo zaostávat. Návrhy prý leží na stole, ale studio má jednu podmínku. Do pokračování se musí zapojit samotný tvůrce Joss Whedon, přes kterého jdou všechny příběhy s tematikou Firefly/Serenity. Whedon je pro sérii důležitý, a proto se studio nechce zaplést do pokračování bez jeho účasti, přestože vědí, že by se mohlo jednat o obrovský hit, na kterém by mohli vydělat.

Zatím není nic jisté, takže se buď může jednat o výkřik do tmy, nebo předzvěst skutečného seriálového pokračování. Nastávají zde i nevýhody o tom, jak by mohlo pokračování vypadat. Pokud by vzniklo pokračování, které by navazovalo na události po filmu, příběh by se musel krotit a uhlazovat podle komiksů. V lepším případě tu pak budeme mít dvě verze pokračování. Jedno seriálové a druhé komiksové, obě dobré, ale fungující nezávisle na sobě. Seriál by nám mohl také představit nové prostředí optikou nových postav a z posádky Serenity by se staly vedlejší postavy. Možností je opravdu mnoho, ale hlavní slovo má momentálně Joss Whedon.

Jak by se vám líbilo seriálové pokračování univerzu Firefly?

Foto: 20th Century Fox Television


Jít na Firefly | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!