River Tam

River Tam

Summer Glau Sezóny 1 2002 - 2003


River je dospívající sestra Simona, se kterým našli na palubě Serenity útočiště.

River Tam se narodila okolo roku 2500. Vyrůstala v bohaté rodině se svým bratrem Simonem na planetě Osiris. Už od útlého věku byla považována za zázračné dítě, inteligentní, esteticky a atleticky nadanou. Na co sáhla, v tom vynikala.

Když měla 14 let, byla poslaná do vládního vzdělávacího zařízení, obecně známo jako Aliance. Aliance se tvářila jako soukromá škola, prohlubující znalosti nadaných dětí, jenže pod tlustou skořápkou se skrývalo tajné vládní zařízení, které na dětech experimentovalo, za účelem vzniku dokonalého vraha.

Aliance ji držela proti její vůli a dělala na jejím mozku pokusy se snahou vytvořit dokonalou zbraň. Po mnohých testech oddělit vzpomínky na rodinu, River posílá svému bratrovi kódovaný vzkaz, kde prosí a žadoní o záchranu. Simon vzkaz rozluští a napříč slibné kariéře v medicíně rozpouští své prostředky, aby svou sestru zachránil.

Od té doby, co ji její bratr zachránil, však není úplně v pořádku a získala telepatické schopnosti. Dokáže předpovídat budoucnost, vnímat pocity jiných lidí a také číst jejich myšlenky.

Foto: FOX