FlashForward

FlashForward


Flash-Forward

Po celém světě dojde k záhadné události. Každý obyvatel planety ztratí vědomí na 2 minuty a 17 vteřin. Během této doby každý uvidí kousek svojí budoucnosti – co se s ním stane za šest měsíců.

Agent FBI Mark Benford (Joseph Fiennes) se snaží odhalit, co se vlastně stalo a kdo nebo co za to může. Mark a jeho tým dávají postupně dohromady obrovskou databázi všech postřehů od všech lidí a snaží se mezi nimi hledat souvislost. A hlavně – každý člověk poté, co viděl svojí budoucnost, se bude chovat jinak. Někoho záblesk z budoucnosti potěšil, protože viděl radostné věci, někdo už nadšený nebyl, protože jeho život doznal neradostných změn. A někdo žádný záblesk neviděl – což znamená, že za šest měsíců už nebude mezi živými. Jak byste se zachovali vy, kdybyste přesně věděli, kde a s kým za půl roku budete?

Seriál Flash-forward vznikl podle stejnojmenné knihy Roberta J.Sawyera, pro televizní obrazovky ho adaptují dvě populární osobnosti z filmu a televize – producent David S.Goyer (napsal scénář například k Temnému rytíř) a producent Brannon Braga (seriál 24 nebo Star Trek: Enteprise)