S03E14: 6B

S03E14: 6B

CZ 18.2.2011 4 020 000 44 minut


Nejnovější epizoda třetí řady Fringe je tu a tentokráte ve složení mě, Alisch a Veronique pro vás právě připravujeme překlad českých titulků, které tak snad budeme mít hotovy co nejdříve.

Příběh epizody 6B je příběhem lásky, lásky dvou lidí, která přesahuje hranice vesmírů a lásky mezi dvěma lidmi, kteří si k sobě znovu našli cestu.

Pár dvou zamilovaných, Sylvia a Chris, se v Brooklynu vydává na party k přátelům. Přátelé od Sylvie vyzvídají, jaký její nový přítel je a najednou se sám od sebe zapne mixér a taková podivná věc se v tomto domě nestala poprvé. Sylvia ochutná kuřecí specialitu a dostane alergickou reakci, v tom zmatku si nikdo nevšimne, co se přesně stalo. Šest lidí, všichni ti, kteří stáli na balkonu, skončí najednou všichni dole na chodníku.

Walter připravuje po ránu borůvkové palačinky. Pozval Olivii na snídani, ale zapomněl se Peterovi zmínit. Vidí, že situace mezi nimi je napjatá a má o oba starost. Olivia ovšem o tom nechce mluvit a přijde jí vhod telefonát ohledně nového případu.

Ukáže se, lidé neskočili z balkonu dolů, spíše to vypadá, jako by všichni propadli skrz něj. Jedním z vysvětlení místních lidí je, že je budova prokletá. Nevysvětlitelné jevy jsou zde na denním pořádku. Walter chce místo prozkoumat seismografem a pošle tam Olivii s Peterem. Protože venku mrzne až praští, zajdou spolu do baru naproti, kde mají konečně šanci si vyříkat své vzájemné pocity. Už se schyluje mezi nimi k polibku, ale Olivia se odtáhne a odejde na vzduch. Viděla Petera, jak se třpytí, což znamená, že se bojí. Bojí se toho, že ona je příčinou toho, proč se mezi nimi nic nerozvine, že nedokáže napravit situaci s Olivií z druhé strany…

Pak si všimne třpytících se oken na protější budově. Běží spolu dovnitř do bytu 6B a uvidí ženu, jak se před ní vznáší cosi jako duch jejího mrtvého manžela. Manžel paní Merchantové zemřel před pár měsíci kvůli hloupé náhodě. Vypadly pojistky a oni si hodili, kdo je půjde nahodit. Dereck prohrál a okamžitě zemřel kvůli zkratu. Krátce poté se začal své ženě zjevovat, velmi jí chyběl.

Walter má teorii o tom, že žena viděla svého manžela, který ovšem nebyl tak docela jejím manželem. Byl to jeho dvojník z druhé strany. Vypadá to, že struktura našeho vesmíru začíná být narušena, podobně jako se již stalo v druhém vesmíru. Navrhuje celé místo uzavřít jantarem.

Olivia s Peterem se snaží najít jiné řešení, které by nebylo tak drastické. Vymyslí teorii, že trhlina je způsobena silným citovým poutem mezi oba manžely z obou stran, jejichž protějšek zemřel při zkratu, když prohrál hod mincí. Chtějí paní Merchantovou přesvědčit, aby se od manžela odprostila a především, že to není její mrtvý manžel. Nestabilita celé oblasti se zvyšuje a budou ji muset zalít jantarem. Žena nejprve nechce nechat manžela odejít, ale Peter ji svým projevem přesvědčí. Přispěje k tomu také to, že spolu neměli děti a „duch“ tvrdí, že se jejich dětem po ní stýská. Veškerá nestabilita zmizí a trhlina se uzavře.

Walter se obává, že je stejný jako jeho protějšek AlterWalter, navrhl stejné řešení se stejnými následky jako na druhé straně. Bojí se také toho, že tato událost byla jen předzvěstí toho, co přijde. Následky jeho chování, které způsobí celosvětovou katastrofu.

Olivia přijde na návštěvu k Peterovi a chce navázat na vztah, který by měli, kdyby mezi ně nevstoupila AlterOlivia.

Přesunujeme se na druhou stranu, kde Lincoln s AlterOlivií proměřují tu samou budovu a chystají se nařídit karanténu. Přístroje však nehlásí žádné anomálie a bezpečnostní protokol je zrušen.

Info

Režie: Thomas Yatsko | Scénář: Glen Whitman, Robert Chiappetta Vedlejší role: Ryan McDonald, Seth Gabel, Phyllis Somerville, Ken Pogue

Články k této epizodě

Trailer


Thumbnail Play icon


Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Fringe(Hranice nemožného)

Věříte v nadpřirozeno? Zajímají vás okrajové vědy? Zkoumáte paranormální aktivity? Všechny člověkem nepochopené jevy mezi nebem a zemí lze v angličtině souhrnně označit také jako fringe. A společně se speciálním vyšetřovacím týmem FBI můžete i vy některým záhadám tohoto i jiných světů přijít na kloub.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Akční, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Kirk Acevedo (Charlie Francis), Anna Torv (Olivia Dunham), Joshua Jackson (Peter Bishop), Lance Reddick (Phillip Broyles), Blair Brown (Nina Sharp), Jasika Nicole (Astrid Farnsworth), John Noble (Dr. Walter Bishop),