Massive Dynamic

Massive Dynamic

6.1.2012 17:28Pokud jste viděli alespoň jeden díl, tak jste určitě narazili na pojem Massive Dynamic. Co že to tedy vlastně je?

Massive Dynamic je multimiliardová společnost, která se zabývá vývojem a výrobou v různých oborech vědy jako robotika, lékařské zařízení, testování zbraní či léčivy. Domácí kancelář sídlí v New Yorku. Charlie Francis odhadl hodnotu společnosti zhruba na $50 miliard (což je v přepočtu bilion neboli 1 000 000 000 0­00 korun).


Zakladatel: William Bell

Výkonný ředitel: Nina Sharp

Výhradní akcionář: Walter Bishop

Historie společnosti

Massive Dynamic byla založena poté, co se rozpadlo partnerství Williama Bella a Waltera Bishopa, když jeden z jejich pokusů v jejich společné harvardské laboratoři vyústil v smrt jedné jejich asistentky. Zatímco Walter byl poslán do psychiatrie, Bell postupně uvedl do chodu vlastní společnost Massive Dynamic.

V roce 1992, po letech tvrdé práce a výzkumu, William Bell konečně uspěl ve vytvoření biomedicínského zázraku, který změnil tvář současné medicíny a zajistil si tak své místo v historii vědy. Jeho prototyp nanoelektronického obvodu umožnil překlad nervových impulsů do elektronických dat, zásadní průlom v mobilní protetice (obor zabývající se nahrazováním částí těla protézami). Bell se tedy rozhodl, že nadešel čas založit společnost, která by, jak sám řekl, “uspokojila technologickou potřebu tohoto i následujícího století.” Za podpory skupiny několika investorů se tak zrodila BELLMEDICS.

Bellův lékařský objev nemohl přijít v lepší čas. Válka v Perském zálivu právě skončila a BELLMEDICS tak dala naději všem vojákům, kteří v boji ztratili končetiny. S grantem od Ministerstva obrany, Bellův objev položil základy revoluční protetiky, jejíž vývoj pokračuje dodnes.

Během následujících let se firma rapidně rozrůstala, jak její inženýři vyvinuli sérii micro-laserových chirurgických nástrojů a neinvazivní fotonické scannery, které se staly standardem všech lékařských zařízení po celém světě. Ale pro Bella byla medicína pouze začátkem.

Partnerství s novým investorem přivedlo v roce 1998 na světlo svět Fleming-Monroe Aeronautics, která přestavěla tryskové motory od základů a brzy nato vyvinula vychvalovaný PEARL Aerocontrol System. O rok později se BELLMEDICS spojila s Fleming-Monroe a oficiálně se přejmenovala na Massive Dynamic.

V roce 2002, na 10. výročí svého založení, Massive Dynamic vkročila do světa programování a telekomunikace. Jejich systém Q-Security byl světově oslavován jako mimořádný nástroj pro správu sítí, využívaný vládami, firmami i domácnostmi. Pobočka Programování a Telekomunikace dramaticky rostla, obzvláště v oblasti umělé inteligence, bio-techniky a kvantové kryptografie.

O další dva roky později vtrhl Massive Dynamic do oblasti světové zábavy. V roce 2007 Ludic Science, dceřiná společnost, sestrojila software na digitální efekty, které nyní využívá každé větší filmové studio. Mezitím video-herní konzole Mass-Dyn Z10 se přes noc stal hitem jak u všech dětí, tak i u dospělých. Stejně tak si i televize Giga-Def zabrala své místo v milionech domovů po celém světě.

Dnes je Massive Dynamic společností pracující na zdokonalení lékařské, komunikační, energetické, dopravní a zábavní technologie. Jak se lidstvo směle posouvá stále blíže k budoucnosti, Massive Dynamic tu bude, aby posvítila na cestu, zlepšila kvalitu života pro lidstvo, ať už bude kdekoliv.

Ve své závěti odkázal William Bell celou společnost svému příteli Walterovi, který se tak stal jediným akcionářem.

Oddělení a dceřiné společnosti Massive Dynamic

Oficiální stránka

MassiveDynamic.com Home Page

Kontakt

Tisk a veřejné vztahy: press@massivedynamic.com

Vědecký/techno­logický výzkum: research@massivedynamic.com

vládní a právní dotazy: legal@massivedynamic.com

Technická podpora: techsupport@massivedynamic.com

Zastupitelství: 1–877–8-MSSDYN / 1–877–867–7396

Veřejné záležitosti: Jonathan Stadtler j.stadtler@massivedynamic.com

Zpráva pro tisk: Mark Johnson m.johnson@massivedynamic.com

Zajímavosti

Jak to vypadá s Massive Dynamic na druhé straně?

Podle dosavadní informací Massive Dynamic na druhé straně vůbec neexistuje a to z prostého důvodu. Alternativní William Bell už v brzkém věku zemřel při autonehodě a s Walternatem se nikdy nesetkal. Walternateovi se však bez něj vůbec nevedlo špatně, ba naopak, založil si vlastní společnost Bishop Dynamic. Zda však existuje i v současnosti, či byla pohlcena větší společností, není jasné.Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře