S08E03: The Long Night

S08E03: The Long Night

CZ 28.4.2019 12 020 000 1 hodina 22 minut


Noční král a jeho armáda mrtvých dorazili k Zimohradu. Velká válka může začít.

Základní info:

Režie: Miguel Sapochnik
Scénář: David Benioff, D. B. Weiss
Hrají: Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Sophie Turner (Sansa Stark), Maisie Williams (Arya Stark), Liam Cunningham: (Davos Mořský), Carice van Houten (Melisandra), Nathalie Emmanuel (Missandei), Alfie Allen (Theon Greyjoy), John Bradley (Samwell Tarly), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Hannah Murray (Fialka), Conleth Hill (Varys), Rory McCann (Sandor Clegane), Kristofer Hivju (Tormund), Iain Glen (Jorah Mormont), Joe Dempsie (Gendry), Richard Dormer (Berik Dondarrion), Ben Crompton (Eddison Tollett), Jacob Anderson (Šedý červ), Daniel Portman (Podrick Payne), Vladimír Furdík (Noční král), Bella Ramsey (Lyanna Mormont), Megan Parkinson (Alys Karstark), Staz Nair (Qhono), Rosa Frazer (děvče s jizvou na tváři), Ian Whyte (nemrtvý obr), …

Hlavní příběhové linie:

Zimohrad

Bitva o Zimohrad začíná. Spojenecké armády se připraví na hradbách a před nimi. Zničehonic se objeví Melisandra, která zapálí Dothrakům jejich zbraně, nicméně ti následně ihned umírají během nájezdu na mrtvé. Mrtví poté vrací úder.

Daenerys se nemůže dívat na masakr lidí, a proto nasedne na draka začne jim pomáhat. Jon brzy narazí na bílé chodce, které se rozhodne zlikvidovat za pomoci draka, na kterém právě jede, ale následná bouře způsobí to, že draci už nebudou moci nadále pomáhal lidem proti mrtvým.

Lidé prohrávají, a proto se stahují za hradby, odkud opět čelí mrtvým. Tyrion, jenž je schovaný s ostatními v kryptách, si myslí, že kdyby byl venku, tak by ostatním mohl nějak pomoci, ale Sansa ho ujišťuje, že by byl ostatním naprosto k ničemu.

Jon je svědkem příchodu Nočního krále, který směřuje do božího háje za Branem. Když se cestou potká s Jonem, tak oživí všechny mrtvé, kvůli čemuž začne bitva nanovo. Když už celá situace vypadá beznadějně a Noční král se dostane k Branovi, tak Nočního krále napadne Arya, která ho bodne dýkou z valyrijské oceli. Noční král se rozplyne a všichni jeho mrtví tak konečně padnou.

Počet smrtí

Ve třetím díle osmé série zemřelo celkem devět známých postav, které tvoří Eddison Tollett, Lyanna Mormont, Jorah Mormont, Qhono, Berik Dondarrion, Theon Greyjoy, Melisandra, Noční král a nemrtvý drak Viserion, který tak definitivně skonal. Kromě nich zemřel nevyřčený počet lidí, kteří bránili Zimohrad. Zároveň padli i všichni nemrtví Nočního krále.

Knižní předloha

Třetí díl The Long Night nemapuje zatím žádné kapitoly knižní předlohy ságy Písně ledu a ohně.

Video z natáčení

Thumbnail Play icon

Kvíz k epizodě The Long Night

Kdo ze známých postav padl na scéně jako první?

Trailer ke třetí epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


 • Gunnulf
  Gunnulf 21.5.2019 | 9:43:28

  Za mě byl díl super, jednoznačně jeden z těch lepších z celého seriálu, parádní hudba, temná atmosféra a herecké výkony stály za to. Je sice pravda, že útok Dothraků skončil stejně rychle, jako začal, což je docela škoda, určitě z toho šlo vytěžit víc, nicméně si myslím, že tím režiséři chtěli v divácích vzbudit pocit zoufalství a beznaděje z armády NK. Moc nechápu ty negativní hodnocení, co tady někteří jedinci dávají, jelikož se všichni ohání jen jednou, nanejvýš dvěma scénami a podle toho pak hodnotí celý díl a dávají mu nesmyslnou jednu hvězdu :-D. Chápu, že očekávání byly velké a každý si představoval trošku jiný vývoj, jenže bohužel se všem lidem nejde zavděčit, zvlášť když mají tvůrci omezený rozpočet. Kdyby to šlo, tak přidám dalších 10% za epickou smrt Lyanny, Chudák holka. :'-(

 • Pity12
  Pity12 21.5.2019 | 8:50:19

  Vojna volov. Takto zničiť niečo načo toľko rokov čakáme.

 • byk7
  byk7 20.5.2019 | 12:55:18

  efekty dobré, ale scénář retardovaný

 • Gus.
  Gus. 14.5.2019 | 17:11:38

  Sleduji abych se bavil a já se bavil. Koho seriál, nebaví, hledá chyby. Hnidopichů je všude dost. Za mě 100%.

 • Sabina_Vil
  Sabina_Vil 14.5.2019 | 16:22:08

  To bylo božíí! Skoro jsem zapomněla dýchat

 • StriderCZ
  StriderCZ 14.5.2019 | 7:51:48

  Od sedmé řady jde celá série do kytek. Tento díl má dvě předlohy: první je strategická příprava ve stylu Šíleně smutné princezny: Generál Y: „Generál X zná jediný taktický manévr – obětovat levé křídlo.“ Voják: „Co uděláme my?“ „Obětujeme pravé křídlo!“ Generál Y: „Omyl pánové – My obětujeme obě křídla!“ Druhá je Bitva o Helmův žleb. Bohužel, z celého dílu udělali jednu velkou Hollywoodskou s*ačku. Spousta chyb a přiblblých klišé. Nuda na entou. Hrad, který lze zdolat pouhým lezením útočníků po ramenou? To je jako co? Obětování lehké jízdy? Tedy, kdyby Dothrakové narazili místo na chodce na předvoj obrů, to bych chápal, ale že si je hloupá Deenerys nenechá jako rezervu v záloze? Štítová hradba- nic? Spoléhat se na náhodu při zapálení příkopu?

 • Alone28
  Alone28 13.5.2019 | 20:23:56

  WAU! Tento diel bol úžasný po prvých dvoch slabších častiach konečne super časť.

 • MrServise
  MrServise 13.5.2019 | 17:02:13

  Tolik životu? a mělo to smysl? jedno je jasné je to: PYRRHOVO VÍTĚZSTVÍ 60%

 • Remi91
  Remi91 13.5.2019 | 9:34:27

  Průběh celé epizody byl záživný a bavil. Vyústění ale na mě nemá takový dopad. Mohla to být opravdu ta legendární epizoda, o které by se mluvilo i několik let po ukončení seriálu. Na by ale bylo potřeba drsnější eliminaci, zajímavější konec a méně všech těch zázračných záchran v posledním momentě. Edit po druhém zhlédnutí: Na druhý pokus epizoda dost ztrácí a její chyby vás tak moc bijí do očí, že je prostě nemůžete přehlížet.

 • GameofThronesFans
  GameofThronesFans 13.5.2019 | 6:38:13

  Hra o trůny: Káva v seriálu byla podle HBO chyba. Matka draků si objednala něco jiného :D

loading…