George R. R. Martin vydává novou knihu, Vichry zimy to však nejsou

George R. R. Martin vydává novou knihu, Vichry zimy to však nejsou

18.3.2022 11:00


Co se týče vydání Vichrů zimy, s nimi je to pořád stejné. Místo toho spisovatel Martin oznámil, že letos vyjde jeho ilustrovaná knížka, která by nás měla připravit na seriálový prequel.


Spisovatel George R. R. Martin tvrdí, že i nadále píše šestý díl Písně ledu a ohně s názvem Vichry zimy. Avšak místo toho, aby nám po dlouhé době konečně poskytl nějaké informativní novinky, nám plánuje naservírovat další odlišnou knihu. Ta sice zapadá do jeho knižního světa, ale zaměřuje se na něco zcela jiného.

Nový knižní titul ponese název The Rise of the Dragon (Vzestup draka) a půjde o bohatě ilustrovanou knihu, která se zaměřuje na historii rodu Targaryenů. Tento ikonický rod stojí v centru dění blížícího se seriálu House of the Dragon, prequelu seriálu Game of Thrones. Kniha bude obsahovat více jak 180 nových ilustrací.


Opět je nutné zdůraznit, že i když je u knihy uvedeno Martinovo jméno, on sám ji celou nenapsal, respektive u ní působil spíše jako odborný korektor. V tomto případě jde navíc o ilustrovanou knihu, takže hlavní pozornost by tu měla být věnována právě ilustracím, nikoliv textu.

Avšak i tak nás stále mrzí to, že tu Vichry zimy nemáme. Martin je stále píše, předělává a prodlužuje. Člověk by řekl, že píše knihu s již pěti tisíci stranami.

Zdroj článku: Winter is Coming


Jít na Game of Thrones | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!