Kdo všechno zemřel v bitvě o Královo přístaviště?

Kdo všechno zemřel v bitvě o Královo přístaviště?

13.5.2019 16:30


Poslední řada seriálu Game of Thrones nám představila druhou bitvu, ve které tentokrát šlo o Královo přístaviště. Kdo všechno však zemřel během této potyčky?

Varys

Varys sice nezemřel přímo během bitvy o Královo přístaviště, ale už před ní, nicméně se jedná o tak velkou postavu, že ji prostě musíme zmínit i v tomto článku. Daenerys ho odsoudila ke smrti poté, co zjistila, že ji chce zradit, čímž vlastně ukázala v jakém psychickém rozpoložení se nacházela před bitvou.

Harry Strickland

Vůdce Zlaté společnosti se nakonec vůbec nepředvedl. Padl před hradbami Králova přístaviště ve chvíli, kdy ho zezadu probodl Šedý červ.

Euron Greyjoy

Euron se střetl s Jaimem Lannisterem, kterému se podařilo zabít tohoto proradného piráta za velkou cenu. Když však Euron umíral, tak ze světa odcházel s úsměvem na rtech.

Qyburn

Když královna Cersei opouštěla Rudou baštu, tak po svém boku měla Qyburna a Horu. Její věrný rádce však padl rukou zrůdy, která nechtěla uposlechnout jeho rozkaz.

Gregor Clegane

Už od páté řady je Gregor pouhým nemyslícím tvorem, kterého Qyburn oživil. Když se však opět shledal se svým bratrem, tak se ukázalo, že kousek jeho vlastní vůle v něm přeci jenom zůstal. Souboj sourozenců však už nepřežil.

Sandor Clegane

To stejné platí pro Sandora. Ten se konečně dočkal své pomsty, kterou vykonal ve chvíli, kdy společně se svým nemrtvým bratrem vypadl z Rudé bašty.

Jaime Lannister

Jaime se vydal do Rudé bašty, aby zachránil svou sestru Cersei. Nakonec se však z katakomb nedostali ven, protože se na ně zřítila celá pevnost.

Cersei Lannister

Cersei byla celou osmou řadu bez Jaimeho, ale ten se pro ni na poslední chvíli vrátil. Zemřela v jeho náručí ve chvíli, kdy se na oba dva zřítila Rudá bašta.

Která zesnulá postava vám bude chybět nejvíce?

39%
28%
19%
8%
2%
2%
1%
1%
1610 hlasů

Foto: HBO


Jít na Game of Thrones | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!