Před námi je posledních třináct epizod seriálu Hra o trůny

Před námi je posledních třináct epizod seriálu Hra o trůny

8.7.2016 16:00


Není to tak dávno, co tvůrci seriálu přišli s prohlášením, že pokračování seriálu bude mít deset až patnáct hodin. Nyní jsou už konkrétnější a říkají, že nás čeká posledních třináct hodin.


Tuto informaci poskytli tvůrci seriálu David Benioff a Dan Weiss magazínu Deadline.

Bavíme se tu o dvou dalších sezónách. Skoro od začátku jsme mluvili o 70–75 hodinách. Prozatím to vypadá na 73.


S koncem šesté sezóny je za námi šedesát hodin seriálu, zbývá tedy posledních třináct. Ovšem prozatím není jasné, jak přesně si tvůrci jednotlivé sezóny rozdělí, to si budeme muset ještě počkat, a ono se třeba i to konečné číslo ještě změní. Ono také záleží, jak je člověk v tom počítání důsledný, i zahraniční servery informují o tom, že je za námi šedesát hodin, ale když si sečteme délky jednotlivých epizod každé sezóny, vyjde nám necelých 56 hodin. A pokud bychom byli takto důslední, spočítáme, že nám zbývá o pár epizod víc. Nezbývá nám než si počkat.

(Foto: HBO)

Níže si ještě můžete přečíst krátké vyjádření o tom, proč nechtějí seriál více zbytečně natahovat.

Od začátku se snažíme odvyprávět pevný příběh se začátkem, středem a koncem. Nějakou dobu víme, jak to skončí, a pomalu se k tomu blížíme. Daenerys se konečně vrací do Západozemí, Jon Sníh je králem Severu a Cersei sedí na Železném trůně. A víme, že Noční král je tam nahoře, čeká na ně na všechny. Chtěli jsme velkolepý příběh, aniž bychom museli přidávat dalších deset hodin jen kvůli tomu, že to lidé stále sledují. Chtěli jsme vytvořit něco, co, když dokoukáte do konce, vám bude jako jeden souvislý příběh dávat smysl.


Jít na Game of Thrones | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!