Stanice HBO připravuje další prequely, aktuálně má spadeno především na Dunka a Egga

Stanice HBO připravuje další prequely, aktuálně má spadeno především na Dunka a Egga

22.1.2021 9:21


Západozemí se prostě jen tak nezbavíme, protože stanice pracuje hned na několika projektech, skrze které bychom se do něj mohli vrátit. Které byly odhaleny tentokrát?


Ještě před koncem seriálu Game of Thrones se začalo mluvit o tom, že stanice HBO sestavila hned několik týmů, které pracují na potenciálních spin-offech a prequelech. Jeden měl šanci vzniknout, nesl pracovní název Bloodmoon a měl se zaměřit na dobu dávnou, kdy měli teprve vzniknout bílí chodci. Tomuto potenciálnímu seriálu byl natočen první díl, ale ten nakonec neuspěl u hlavounů stanice a celý projekt se zrušil.

Místo něj byl obratem objednán seriál House of the Dragon, který se zaměří na občanskou válku mezi Targaryeny. Seriálu se dočkáme roku 2022 a jeho první řada bude mít deset epizod. Avšak i když tvůrci aktuálně pracují na tomto seriálu, tak se stále připravují další projekty ze Západozemí. A v této době se nejvíce mluví o seriálu, který by se zaměřil na Dunka a Egga.


(Čtenáři měli vždycky rádi Dunka a Egga. Foto: Random House Books)

Seriál se prozatím nazývá Tales of Dunk & Egg, přičemž nic víc o něm vlastně ani nevíme. Netušíme, kteří tvůrci na něm pracují a jak vážně to s tímto projektem vypadá, nicméně bylo potvrzeno, že se na něm skutečně pracuje, a to nám prozatím stačí. Dunk a Egg jsou ve světě Písně ledu a ohně známými postavami, Dunk býval potulný rytíř, který s sebou vozil jako panoše Egga, člena královského rodu Targaryenů. Během svého putování se často stali součástí různých významných historických událostí.

Kromě toho stanice aktuálně pokukuje po dalším projektu, který by se zaměřil na Robertovu rebelii. Tu jsme mohli z části vidět už v Game of Thrones, kde toto válečné období navštívil Brandon Stark. Alespoň u tohoto projektu vám můžeme sdělit nějaké jméno – údajně byl osloven tvůrce Bruno Heller, aby se chopil tohoto seriálu. Ten dříve vytvořil úžasný historický seriál Rome, takže by byl seriál svěřen správnému muži.

Zdroje článku: Deadline, Winter is Coming


Jít na Game of Thrones | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!