Zemřel herec John Stahl, mimo jiné představitel Rickarda Karstarka z Game of Thrones

Zemřel herec John Stahl, mimo jiné představitel Rickarda Karstarka z Game of Thrones

8.3.2022 14:32


Svět opustil další herec, který si zahrál významnější vedlejší roli v seriálu Game of Thrones. Tentokrát je řeč o herci Johnu Stahlovi, který si tu zahrál Rickarda Karstarka.


Po delší době vám opět musím sdělit smutnou zprávu týkající se obsazení seriálu Game of Thrones. Herec John Stahl, který se tu objevil jako Rickard Karstark, zemřel 2. března ve věku 68 let. Důvod jeho smrti sice není znám, ale víme, že zemřel na skotském ostrově Lewis. Přežila ho jeho manželka Jane Paton.

John Stahl se herectvím živil už od sedmdesátých let. Šlo především o divadelního herce, nicméně na svém kontě má i několik filmových a seriálových rolí. Nejvíce se dokázal prosadit právě díky roli Rickarda Karstarka, kterého si sice zahrál jen ve pěti dílech, ale šlo o poměrně výraznou vedlejší postavu.


(Rickard Karstark dopadl v seriálu podobně jako většina postav. Foto: HBO)

Původně ji však nehrál on. V první řadě si Rickarda Karstarka zahrál herec Steven Blount, který byl Stahlem přeobsazen. Ten se této role následně zhostil ve druhé a třetí řadě. Jeho postava neodešla ze seriálu nijak jinak než smrtí, když ho popravil samotný Robb Stark.

Hercova smrt nás moc mrzí, a tak doufáme, že ji hercova rodina i přátelé dokážou překonat.

Zdroj článku: Deadline


Jít na Game of Thrones | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!