Zemřel herec Wilko Johnson, představitel sera Ilyna Paynea

Zemřel herec Wilko Johnson, představitel sera Ilyna Paynea

24.11.2022 10:00


Po delší době vás musíme opět informovat o dalším úmrtí z obsazení seriálu Game of Thrones. Tentokrát svět opustil představitel kata, jenž popravil Neda Starka.


Dne 21. listopadu zemřel v 75 letech herec a rocker Wilko Johnson. Ten roku 2012 začal bojovat s prakticky nevyléčitelnou rakovinou, ale roku 2014 podstoupil operaci, díky které byl překvapivě vyléčen, a to i přesto, že mu před rokem doktoři tvrdili, že do roka umře. Nakonec se dožil požehnaných 75 let, přičemž jeho život skončil v pohodlí domova.

Ve světě se proslavil především jako rockový zpěvák a kytarista, který byl součástí skupin jako Dr. Feelgood či The Blockheads. Jako herec se vlastně prosadil pouze díky roli sera Ilyna Paynea, němého popravčího, kterého si zahrál ve čtyřech epizodách seriálu Game of Thrones.

(Ser Ilyn Payne popravuje Neda Starka. Foto: HBO)

V seriálu se objevil pouze v letech 2011–2012, ale i když tu nebyl moc dlouho, jeho postavě se podařila jedna velká věc – popravil lorda Eddarda Starka na příkaz krále Joffreyho. V seriálu by vlastně jeho postava vydržela déle, nicméně před třetí řadou herec zjistil, že má rakovinu, a tak mu tvůrci dovolili s ní bojovat, kvůli čemuž se musel vzdát své role.

Pamatujete si postavu Ilyna Paynea, nebo patři mezi spoustu dalších vedlejších, které si nezískaly vaši pozornost?

Zdroj článku: EW


Jít na Game of Thrones | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!