Alliser Thorne

Alliser Thorne

Owen Teale Sezóny 4 2011 - 2016


Zbrojmistr Noční hlídky.

Ser Alliser Thorne je rytíř, pocházející z rodu Thorneů, což je rod, který přislíbil svou věrnost Železnému trůnu (tedy panovníkovi, který na něm je). Během povstání Roberta Baratheona byl Alliser na straně rodu Targaryenů. Ti byli ale poraženi a Robert se rozhodl dát Alliserovi na vybranou: buď se přidá k bratrům Noční hlídky, nebo bude popraven.

Alliser se přidal k Noční hlídce, kde se stal průzkumníkem. Za dlouhé zimy byl za Zdí, kde strávil šest měsíců a musel tam dokonce pojídat koně, aby dokázal přežít. Když se vrátil, tak se stal zbrojmistrem Noční hlídky, který zaučuje nové rekruty v boji s mečem.

Alliser je velmi protivný muž a každým pohrdá. Rád se nad ostatními povyšuje a utahuje si z nich. Proto bývá u nových rekrutů velmi neoblíbený.

první série (Hra o trůny)

Ser Alliser dohlíží na výcvik nových rekrutů na Černém hradu. Je přítomen u výcviku, kde Jon Sníh porazí všechny ostatní rekruty. Nepochválí ho za to, protože ví, že byl vycvičen na Zimohradu, což ostatní rekruti nebyli.

Druhého dne přivede nového rekruta Samwella Tarlyho. Je znechucen tím, jaký nový rekrut se přidal k černým. Alliser se později vydává do kuchyně, kde je Jon se Samem. Tam jim říká o tom, jak je těžké přežít za Zdí.

Při rozdělování povinností nových rekrutů se Alliser směje Jonovi, že se stal majordomem, ale skutečnost je taková, že si jej samotný Jeor Mormont najal jako majordoma, aby z něj mohl vycvičit nového velitele Noční hlídky. Když se Jeor rozhodne jet se skupinou průzkumníků za Zeď, tak Alliser zůstává na Černém hradu.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Po smrti Jeora Mormonta se velitelství Černého hradu ujme Alliser Thorne. Spolu s dalšími pěti bratry soudí příchozího Jona Sněha, který nejenom porušil přísahu, ale také zabil Qhorina Půlrukého. Alliser mu nic nevěří, ale stejně ho nechá být.

Alliser není nadšený tím, že je Jon mezi bratry oblíbený a populární. Jako správný majordomus má být na Černém hradu, ale on raději verbuje bratry na útok na Krasterovu baštu. Alliser mu to nakonec povolí, aby se jej konečně zbavil.

Když se Jon vrátí, tak požaduje, ať je zasypán tunel pod Zdí. Nikdo mu to ale nedovolí. Když dojde k útoku divokých na Černý hrad, tak Alliser připustí, že měli tunel zasypat .

Během bitvy je Alliser na nádvoří a bojuje s divokými. Podaří se mu střetnou s Tormundem, který jej vážně zraní. Alliser si zavolá bratry a ti ho poraněného odnesou pryč.

pátá série (Hostina pro vrány)

Alliser se zotavuje ze svého zranění z bitvy o Černý hrad a poté se účastní nové volby lorda velitele Noční hlídky. Alliser je jedním z kandidátů, ale nakonec prohraje o pouhý jeden hlas. Novým lordem velitelem se tak stává jeho oponent Jon Sníh, z čehož Alliser nemá žádnou radost.

Alliserovi se nelíbí, jaké rozkazy Jon vydává. Nejdříve ho pobouří popravení jeho přítele Janose Slynta a poté oznámení, že plánuje pustit divoké na Černý hrad, kteří by odtud šli na jih. Jon tento plán domlouvá s Tormundem a poté s ním odpluje do Tvrdodomova. Po bitvě v Tvrdodomově se divocí vrací na Zeď a Alliser váhá, zda je má pustit. Když se však mezi nimi objeví Jon, tak je pustí.

Bratři Noční hlídky to už nevydrží a vymyslí plán, jak se Jona zbaví. Nejdříve ho nalákají na nádvoří a poté ho ubodají k smrti. Alliser je prvním, který si do Jona bodne.

šestá série (Tanec s draky)

Alliser Thorne přijde na nádvoří Černého hradu a vidí, že mrtvé tělo Jona Sněha není k nalezení. Brzy zjistí, že Davos a další loajální členové Noční hlídky se s Jonovým tělem zabarikádovali v jedné z budov. Alliser se celou situaci snaží jen na oko vyřešit mírumilovně, ale Davos se nenechá přemluvit.

Po čase dojde Alliserovi trpělivost, a proto dá pokyn k tomu, aby se bratři Noční hlídky dostali do budovy tím, že se do ní prosekají. V tom však na Černý hrad přijdou divocí, kteří nastolí pořádek. Alliser na hlídku řve, ať se jim postaví, ale nikdo z bratrů nechce bojovat.

Všichni zrádní bratři jsou zavřeni do vězení. Když je Jon oživen Melisandrou, tak všechny vězně posílá na popraviště, kde je oběsí. Alliser dává jasně najevo, že svého rozhodnutí nelituje.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO
loading…