Areo Hotah

Areo Hotah

DeObia Oparei Sezóny 2 2015 - 2016


Osobní strážce Dorana Martella.

Areo Hotah je kapitán stráží rodu Martellů a zároveň osobní strážce Dorana Martella, pána Dorne. Svému pánovi slouží již spoustu let a je pro něj schopen vykonat cokoliv. Jejich debaty se nevedou stylem „pán a sluha“, ale stylem „přítel a přítel“. Za tu dobu si byli schopni mezi sebou vybudovat takový vztah, který se leckde nevidí.

Tento kapitán stráží je původem z města Norvos, jednoho ze Svobodných měst ve Východních zemích. Časem se dostal do Západozemí, kde se dostal na Dorne a začal sloužit Doranu Martellovi.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Ellaria Písek přichází za Doranem Martellem do Vodních zahrad, kde mu začne vyhrožovat, aby pomstil svého zesnulého bratra Oberyna. Doran po pomstě svého bratra netouží a stejný názor má i Areo Hotah. Když Ellaria odchází pryč, tak Areo naznačí, že by se o Ellarii mohl postarat, Doran mu však říká, ať ji nechá být.

Za pár dnů přijde Jaime Lannister zachránit svou dceru Myrcellu, ale v tom mu zabrání Píseční hadi. Celý konflikt rozsekne až Areo, který přijde se svou stráží a všechny zatkne. Poté se Areo účastní setkání, kde se nakonec Doran rozhodne poslat svého syna Trystana a jeho snoubenku Myrcellu do Králova přístaviště.

šestá série (Tanec s draky)

Areo Hotah doprovází svého pána Dorana Martella po Vodních zahradách. Jeho společnost tvoří Ellaria Písek a Tyene Písek, které s ním po odplutí Myrcelly Baratheon zůstaly. Doran si po namáhavé procházce sedá na své křeslo a snaží si odpočinout.

Po chvilce Doran obdrží dopis, ve kterém stojí, že byla Myrcella otrávena Ellarií. Dopis napsal Jaime Lannister a ještě v něm uvádí, že jeho syna Trystana posílá zpátky do Dorne, protože mu je jasné, že by to Doran neudělal. V tu chvíli Dorana přepadne Ellaria a zabodne mu dýku do srdce. Tyene zas zezadu napadne Areo Hotaha, který jejímu útoku podlehne.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO
loading…