Benjen Stark

Benjen Stark

Joseph Mawle Sezóny 3 2011 - 2017


Mladší bratr Eddarda Starka, který se stal členem Noční hlídky.

Benjen je nemladším synem Rickarda Starka, tudíž je mladším bratrem pána Zimohradu, Neda Starka. Jeho sourozenci Brandon Stark a Lyanna Stark byli zabiti při povstání Roberta Baratheona, proto se rozhodl stát členem Noční hlídky.

Díky svému působení na Zdi si vysloužil velké úznání, proto je na něj jeho synovec Jon Sníh náležitě upjatý a obdivuje jej. Kvůli své svaté přísaze také nemůže mít žádné potomky, ostatně jako každý strážce na Zdi.

Benjen Stark je…

první série (Hra o trůny)

Když král Robert Baratheon přijíždí na Zimohrad pro nového pobočníka krále, Benjen se rozhodne jej také přivítat, proto opouští Zeď a přijíždí domů. Zde podává Nedovi zprávu o dezertérovi. Prý to byl dobrý muž, ale každý dezertér si zaslouží smrt.

Jon Sníh jeho přítomnosti využívá a společně se domlouvají na své cestě na Zeď, aby se Jon mohl konečně přidat ke strážcům. Benjen mu v poslední chvíli domlouvá, že život strážce není lehký, Jon to ale odmítá. Při odjezdu se tedy odtrhují od Nedovy skupiny a pokračují na sever ke Zdi a to společně s Tyrionem Lannisterem.

Na Černém hradu Benjen oznamuje Jonovi, že se chystá za Zeď. Jon chce okamžitě odjet s ním, ale Benjen mu vysvětluje, že ještě není připraven. Po nějaké době se z oblasti za Zdí vrací pouze samotný kůň, ale Benjen a ani jeho skupina nikde nejsou. To nedá veliteli spát, a proto se rozhodne vydat za Zeď a zjistit, co se stalo s celou skupinou.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Daleko za Zdí se objeví Brandon Stark a Meera Reed, kteří prchají před nemrtvými. Když už jde do tuhého, tak je zachrání neznámý muž, ze kterého se později vyklube Benjen. Ten brzy odhaluje, co se s ním stalo – jeho průzkumná skupina byla přepadena a Benjen skončil s velmi vážným zraněním. Naštěstí ho ale nalezly děti lesa, kterého vyléčily. Udělaly z něj však napůl člověka a napůl bílého chodce, a proto se Benjen nemohl vrátit zpátky na Černý hrad – protože by mu to magická Zeď nedovolila.

Benjen vezme Brana a Meeru a jede s nimi ke Zdi. Kousek od ní se s nimi rozloučí a odejde zpátky do divočiny. Ještě před odchodem řekne Branovi, že ho čekají velké věci.

sedmá série (Vichry zimy)

Po záchraně Brana a Meery se Benjen vydal zpátky na sever, aby přežíval v těchto zamrzlých končinách. Po nějaké době však uviděl draky, kteří proletěli nad jeho hlavou, a proto se je rozhodl následovat, aby zjistil, proč sem přiletěli a kam letí.

Když Bejen dojel na místo, kam letěli, tak se nestačil divit. Na zamrzlém jezeře bojovala skupina odvážlivců s nemrtvými a mezi nimi byl i jeho synovec Jon. Benjen se rozhodl počkat, jak se celá situace vyvine. Když draci odletěli s muži, kteří tu bojovali, tak si všiml, že tu Jona nechali. Ten spadl do ledové vody, ale podařilo se mu přežít. Benjen se mu rozhodl pomoci, přijel za ním, věnoval mu svého koně a sám se postavil nemrtvým, aby dal Jonovi čas na útěk. Benjen však nemrtvým podlehl.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO
loading…