Chundeláč

Chundeláč

Sezóny 4 2011 - 2016


Rickonův zlovlk.

Zlovlci, větší a inteligentnější vlci, jsou pro severské rody něco jako posvátná zvířata, protože v Západozemí již dávno vyhynuli. Obzvláště významní a cenní jsou však pro rod Starků, který má zlovlka ve svém znaku. Není proto divu, že jsou všichni překvapeni, když se jejich rodině podaří nalézt mrtvého zlovlka, který nedávno porodil šest zlovlčat. Uvědomí si totiž, že může jít o vůbec poslední zlovlky na světě.

Když všechny zlovlky nalezne lord Eddard Stark, tak je dá všem svým dětem na starost, i když se původně zdráhal této myšlence. Všichni jeho potomci tedy dostanou jednoho, přičemž Rickon toho svého pojmenuje jako Chundeláč.

Chundeláč je…

první série (Hra o trůny)

Když členové rodiny Starků naleznou mrtvou zlovlčici, tak si osvojí její mláďata. Jedno malé zlovlčátko dostane i Rickon, který ho pojmenuje jako Chundeláč. Ten se nyní nachází po jeho boku, přičemž Rickon s ním tráví poměrně hodně času. Nicméně i přesto se stále jedná o zlovlka, a proto všichni hlídají, aby Chundeláč něco neudělal svému mladému páníčkovi.

Na Rickona se příběh nikdy moc nesoustředil, a proto ani jeho zlovlk není moc v centru dění. Chundeláč se například objevil v zimohradských kryptách, kde začal vrčet na Brana a Ošu, kteří tu zrovna byli. Kromě toho padne zmínka o tom, že by měl být Chundeláč přivazován, aby nikomu neublížil, ale vzhledem k tomu, že se mu to nelíbilo, ho raději nikde nevázali.

druhá série (Střet králů)

Chunděláč se i nadále nachází na Zimohradu, kde roste a roste. V poslední době se poměrně uklidnil, a proto se již nejedná o příliš nebezpečné zvíře. Stále je však nebezpečný pro všechny, které nezná, protože se chová hezky jen ke známým lidem.

Jednoho dne se Zimohradu zmocní Theon Greyjoy, a proto se Chundeláč schová se svým páníčkem v kryptách. Následně odsud odejdou pryč, přičemž se rozhodnou, že zamíří na Černý hrad, tedy na Zeď, kde se chce Brandon setkat se svým bratrem Jonem. Chundeláč následuje celou skupinu, přičemž se stále potkává jen se svým sourozencem Létem, který s nimi pochopitelně také cestuje.

třetí série (první část Bouře mečů)

Skupina pokračuje na sever, ale cestou si odpočinou na opuštěné farmě, u které se v tu dobu také pohybují divocí. Bran zjistí, že jsou právě po boku jeho bratra Jona, kterého ohrožují, a proto pronikne do Létovy mysli a začne je skrze něj zabíjet. Chundeláč se k němu přidá, přičemž jeho Rickon neumí ovládat.

Bran si uvědomí, že se tato výprava stává čím dál nebezpečnější, a proto řekne Rickonovi, že se jejich cesty musí rozdělit. Chundeláč proto odejde společně s Rickonem a Ošou pryč, přičemž se jejich novým cílem stane Poslední krb, sídlo rodu Umberů. Zde by podle Brana měli najít útočiště, díky kterému se rod Starků opět zmocní ztraceného Zimohradu.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tento zlovlk v čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tento zlovlk v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Chundeláč, Rickon a Oša nakonec v pořádku dorazili do Posledního krbu, ale v té době ještě netušili, že Umberové jsou spojenci rodu Boltonů, který zradil Starky. Malý Jon Umber proto ihned využije této velké štěstěny, všechny zajme a doveze je na Zimohrad, kde je předá Ramsaymu Boltonovi. Díky tomu si Umberové velmi polepší.

Tento scénář však neplatil pro Chundeláče, kterého Malý Jon Umber ihned zabil. Následně mu sťal hlavu a taktéž ji donesl Ramseymu, aby ukázal, že se zbavil tohoto zvířete. Chundeláč proto moc dlouho nepřežil, nicméně to stejné lze říci i o některých jeho sourozencích, protože v době, kdy zemřel, byli po smrti už i Lady a Šedý vítr.

sedmá série (Vichry zimy)

Tento zlovlk v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tento zlovlk v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO