Citroš

Citroš

Jóhannes Haukur Jóhannesson Sezóny 1 2016 - 2016


Zrádný člen Bratrstva bez praporců, libující si ve žluté barvě.

Citroš je jedním z členů Bratrstva bez praporců, což je skupina psanců, která se sjednotila po smrti krále Roberta Baratheona. Jejich vůdcem je Berik Dondarrion a všichni členové vyznávají víru v Pána světla.

Citrošovo pravé jméno je neznámé. Jedná se o zkratku od Citropláště, tedy žlutého pláště, který na sobě neustále nosí. Předtím, než vstoupil do Bratrstva, byl vojákem. Je známo, že si obecně hoví ve zpěvu.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Na planině, kde Ray, Sandor Clegane a další lidé staví septum, se najednou objeví tři členové Bratrstva bez praporců, kteří začnou klást velmi podivné otázky. Mezi nimi se nachází právě Citroš, jenž zjišťuje, jaké zásoby mají. Když se Sandor později vrátí na planinu, tak zjistí, že všichni lidé jsou mrtví. Je mu jasné, kdo to udělal, proto bere sekeru a jde se pomstít.

Když Sandor konečně nalezne Citroše a jeho parťáky, tak je překvapen tím, co vidí. Berik Dondarrion a Thoros z Myru tyto vlastní členy chytli a chtějí je oběsit za to, co udělali. Sandor s nimi usmlouvá, že chce osobně oběsit alespoň Citroše, který ho nejvíce naštval. Poté si bere jeho boty, protože své má rozbité.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO