Daario Naharis

Daario Naharis

Michiel Huisman Sezóny 4 2013 - 2016


Jeden z vůdců Druhých synů, který je kvůli lásce schopen zradit vlastní muže.

Daario Naharis je žoldnéř, který pochází z města Tyroš, což je jedno ze Svobodných měst na východ od Úzkého moře. Nyní vystupuje jako kapitán tzv. Druhých synů, kde společně s Merem a Prendalhem na Gheznem řídí tuto skupinu válečníků.

Daario na první pohled nevypadá jako zkušený a ostřílený bojovník, protože je na to až příliš moc mladý a krásný. Sám o sobě říká, že bojuje pro krásu. Jeho zbraněmi jsou přesně vyvážené dýky a srpovitý meč, který je znám hlavně v těchto končinách.

Ze tří vůdců Druhých synů je Daario nejméně známý, protože je zastíněn slávou Mera, kterému se přezdívá Titánův bastard. Daario je hlavně na ženy, které mu vždycky podlehnou.

Tuto postavu si celkově zahráli dva herci – ve třetí sérii jej ztvárnil Ed Skrein, který byl ve čtvrté sérii vystřídán Michielem Huismanem.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Daenerys Targaryen se pokusí získat na svou stranu skupinu Druhých synů, kteří jsou na straně města Yunkai, tedy města, které chce Daenerys získat. K Daenerys do stanu přijdou jejich tři kapitáni, kde jedním z nich je i Daario Naharis. Během rozprav Daario pozná, že ser Barristan Selmy lže o počtu Neposkvrněných, které Daenerys má a také to dá najevo.

Kapitáni se poté vrací zpět do svého tábora. Mero navrhne, ať Daenerys jeden z nich zabije. Nakonec padne volba na Daaria. Když se Daenerys koupe ve svém stanu, tak tam přijde Daario převlečený za Neposkvrněného a vezme si Missandei jako rukojmí. Pak ji ale pustí a vytáhne z vaku dvě hlavy, které patří kapitánům Druhých synů. Daenerys je zmatená, a tak jí Daario vysvětlí, že zradil své spolubojovníky, aby jí mohl sloužit. Daenerys jej přijímá do své armády.

Daenerys plánuje tajné přepadení města Yunkai. Daario navrhuje, ať on, Jorah Mormont a Šedý červ projdou v noci do města zadní bránou. Tak vyřadí stráže a obrana města bude oslabena. Jak řekl, tak se i stalo. Po bitce se všichni vracejí zpět za Daenerys a město Yunkai je její.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Daario soupeří s Šedým červem o to, kdo bude moci být celou cestu do Meereenu po boku Daenerys Targaryen. Tuto soutěž jim utne až samotná Daenerys, která jim řekne, že je to hloupost a rozkáže jim, ať toho nechají.

U bran Meereenu se koná souboj muže proti muži, aby se ukázalo, kdo má větší sílu. Daario k boji nechce koně, i když jej jeho protivník má, ale i tak ho snadno poráží jednou ranou.

Daario se stále snaží ukořistit srdce Daenerys, ale nedaří se mu to. Jednoho večera se dostane do jejich komnat, a tam už mu Daenerys podlehne. Když ho druhý den Jorah u Daenerys nachytá, moc se mu to nelíbí.

pátá série (Hostina pro vrány)

Daario se nachází v okolí Daenerys a po nocích s ní spí. Nejvíce se společně baví o znovuotevření bojových jam, s čímž Daario překvapivě souhlasí. Zároveň se Daario zabývá hledáním Synů harpyje, kteří tropí čím dál více problémů. Společně s Šedým červem a ostatními Neposkvrněnými prohledává Meereen a podaří se mu jednoho z nich najít. Kvůli nalezenému muži se strhne velký spor, kde Mossador, člen Malé rady Daenerys, tohoto Syna harpyje chladnokrevně zabije. Když je Daenerys na veřejnosti a oznámí Mossadorovu popravu, tak setnutí hlavy provede právě Daario.

Daenerys oznámí, že si za muže vezme Hizdahra zo Loraqa, aby si tak u svého lidu získala sympatie. To Daariovi celkem zhorší jeho situaci, protože se už s Daenerys nebude moci po nocích vídat.

Daario, Daenerys a zbytek hlavních rádců se nakonec účastní velkého znovuotevření bojových jam. Brzy jsou však svědky dalšího útoku Synů harpyje, kteří je překvapí na samotných bojích. Daario je svědkem toho, jak celou situaci zachrání Drogon, který přiletí do arény, sežehne Syny harpyje a odletí s Daenerys na svém hřbetu.

Všichni přeživší se vrací do Meereenu a přemýšlí, kam se Daenerys mohla podít. Jorah, kterému Daenerys opět začala věřit, řekne, že se svou královnu vydá hledat. Daario mu na to řekne, že pojedou spolu. Oba dva tedy opouští Meereen a snaží se najít nezvěstnou Daenerys.

šestá série (Tanec s draky)

Daario společně s Jorahem pátrá po Daenerys a během toho se s ním poměrně spřátelí. Největším šokem je pro něj to, když zjistí, že Jorah je nakažen šedým lupem. Daario to však neřeší, protože je to jeho věc, a nikomu to bez jeho svolení nehodlá prozradit.

Stopy je zavedou do dothrackého města Vaes Dothrak, kde se Dany skutečně nachází. Nejprve se do města dostávají jako obchodníci, ale jejich maskování je brzy prozrazeno. Žádný velký rozruch však nenastane, a proto pokračují dál. Když naleznou Dany, tak ta jim řekne, ať jdou pryč, protože má svůj vlastní plán. Za několik hodin je Daario svědkem toho, jak si Dany podmaní všechny Dothraky.

Cestou zpátky do Meereenu se Daario rozloučí s Jorahem, který jde hledat lék na svou nemoc. Poté je svědkem toho, jak se Daenerys opět setkává se svým drakem Drogonem.

Po příjezdu do Meereenu Daario vede útok na Syny harpyje, kteří město přepadli. Po boji se setkává se svou královnou, která mu oznamuje, že nechce, aby s ní Daario plul do Západozemí, protože potřebuje někoho, kdo by se staral o Meereen. Daario pozná, že to byl Tyrionův nápad.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO
loading…