Dagmer

Dagmer

Ralph Ineson Sezóny 1 2012 - 2012


Služebník rodu Greyjoyů.

Dagmer se narodil na Železných ostrovech a v mládí vyrůstal po boku Greyjoyů, přičemž si jej Theon Greyjoy nepamatuje. Díky svému původu se stal loajálním služebníkem rodu Greyjoyů.

Jeho obličej hyzdí ošklivá jizva na levé tváři, která mu byla v mládí způsobená sekerou. Už jenom proto se mu často přezdívá Rozseklý. Dagmer je také znám svou horkokrevností a rivalitou, což se párkrát v seriálu ukáže.

I když pochází ze Železných ostrovů, tak není známo, z jaké rodiny pochází. Zřejmě se nejedná o nikterak významný rod, když vyrůstal po boku Greyjoyů a stal se také jejich služebníkem. Po dosáhnutí určitého věku se stal námořníkem pod vedením Yary Greyjoy. Po příjezdu jejího bratra Theona se stal jeho hlavním důstojníkem.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Když se Theon Greyjoy vydává pryč ze Železných ostrovů, potkává svou posádku, která odpluje bez něj, protože nemají k Theonovi respekt. Objevuje se ale Dagmer, který se stal jeho prvním důstojníkem a říká mu, že jej vezme na loď. Při jejich rozhovoru mu Theon říká, kam míří a poté Dagmera informuje o svém chytrém plánu dobýt Zimohrad.

Po dobytí Zimohradu se koná poprava Rodrika Cassela. Theon jej původně nechtěl popravit, ale zavřít. Dagmer jej ale přesvědčil, že kdyby jej nepopravil za neoddanost k němu, tak by došlo k poklesu morálky u Theonovy posádky. Dále následuje pátrání po Brandonovi a Rickonovi, kterého se Dagmer samozřejmě účastní. Po neúspěšném pátrání vymyslí s Theonem lest, když upálí farmářovy děti jako výstrahu, a také jako přesvědčení, že našli zmizelé Starky.

Když se chýlí ke znovudobytí Zimohradu Starky, Theon burcuje svou posádku k odhodlání bojovat. Dagmer jej ale praští a spolu s celou posádkou opouští Zimohrad tajnou chodbou, přičemž tam Theona nechává pro Starky. Těsně před odchodem ještě stihne propíchnout Luwina, jehož smrt mu je cizí.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO