Doran Martell

Doran Martell

Alexander Siddig Sezóny 2 2015 - 2016


Hlava rodu Martellů a vládce celého Dorne.

Doran Martell je hlavou rodu Martellů a vládcem celého území Dorne, nejjižnějšího území Západozemí. Už od mládí trpí pakostnicí, kvůli které nemůže chodit, proto je již trvale upoután na kolečkové křeslo.

Doran je přesným opakem svého mladšího bratra Oberyna. Na rozdíl od něj je méně horkokrevný a agresivní. Doran je dále velmi moudrý a trpělivý člověk. I když se chová klidně a do politiky se nechce nijak agresivně míchat, tak i přesto má připravena esa v rukávu, která jednou vyndá a ukáže, čeho je Dorne schopno.

Doran Martell je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Princ Doran se nachází ve svém letním sídle Vodní zahrady, kde pozoruje celé zahrady tohoto místa, kde se často objevuje jeho syn se svou snoubenkou. Po chvíli si u něj vyžádá audienci Ellaria Písek, která po Doranovi požaduje, aby pomstil svého zesnulého bratra Oberyna. Doran sice nad svým bratrem truchlí, ale nehodlá se mstít, proto Ellarii odmítne. Následně se objeví kapitán stráží Areo Hotah, který Doranovi nabídne, že se může o Ellarii postarat, Doran to však odmítne.

Dorana nejčastěji vídáme při pozorování Vodních zahrad, ale po chvíli jej zděsí konflikt mezi Písečnými hady a Jaimem Lannisterem, proto do zahrad posílá Area, aby se o celou situaci postaral. Jaime se s Bronnem objevil ve Vodních zahradách z toho důvodu, že chtěl zachránit svou neteř/dceru Myrcellu.

Jaime je brzy propuštěn z vězení a míří na schůzku s Doranem, kde se společně dohodnou na dalších krocích. Doran dovolí, aby se Myrcella Baratheon vrátila zpátky do Králova přístaviště, musí s ní však jet i Trystane, který zaujme po Oberynovi místo v Malé radě. Jaime souhlasí, proto Doran dává svolení k odplutí.

šestá série (Tanec s draky)

Doran Martell chodí po Vodních zahradách, kde mu jeho společnost tvoří Ellaria Písek a Tyene Písek, které s ním po odplutí Myrcelly Baratheon zůstaly. Doran si po namáhavé procházce sedá na své křeslo a snaží si odpočinout.

Po chvilce Doran obdrží dopis, ve kterém stojí, že byla Myrcella otrávena Ellarií. Dopis napsal Jaime Lannister a ještě v něm uvádí, že jeho syna Trystana posílá zpátky do Dorne, protože mu je jasné, že by to Doran neudělal. V tu chvíli Tyene napadne Areo Hotaha a zabije ho. Hned poté Ellaria vyndá dýku a bodne ji Doranovi do srdce. Ten pochopitelně umírá.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO
loading…