Doreah

Doreah

Roxanne McKee Sezóny 2 2011 - 2012


Služka ve službách Daenerys Targaryen.

Doreah je jednou ze služek Daenerys Targaryen. V jejích službách je od doby, kdy se Dany stala součástí klanu Dothraki. Do jejích služeb se nedostala díky svým kořenům (není to dothracká žena), ale díky tomu, že si ji koupil Illyrio Mopatis. Od něj ji pak později koupil Viserys Targaryen, který ji daroval své sestře Daenerys.

Doreah pochází ze Svobodného města Lys, ležící na ostrově kousek od Východních zemí. Zde pracovala od svých devíti let jako prostitutka v jednom z veřejných domů. Brzy si ji koupil Illyrio Mopatis, proto začala žít ve městě Pentos.

Doreah je sice krásná žena, ale zároveň je prohnaná. Je velmi dovedná ve svádění a v podstatě všechno dělá pro své osobní blaho. Její věrnost je oproti Irri v podstatě nulová. Nejednou za seriál jsme mohli vidět, o co Doreah skutečně jde.

první série (Hra o trůny)

Doreah je ve službách Illyria Mopatise, od něhož ji odkupuje Viserys Targaryen. Ten ji daruje své sestře Daenerys na její svatbě. Doreah má tak sloužit své nové paní, které má pomáhat s nejrůznější­mi věcmi.

Daenerys si na cestách s Doreah často povídá a svým způsobem se spřátelí. Později si Dany přeje svého muže svádět, což ji Doreah v akci naučí. Díky pravidelným lekcím se Dany stane v posteli obratnější a Drogo si ji díky tomu více oblíbí.

Doreah se čím dál víc začne věnovat Viserysovi, kterého začne svádět. Viserys si s ní začne užívat, ale ne na dlouho, protože je brzy zavražděn. Doreah se proto vrací za svou paní, kterou neustále následuje. Po smrti Droga je jedna z mála, která zůstane věrná Daenerys a pokračuje s ní v cestě do neznáma.

druhá série (Střet králů)

Daenerys a její zbytek služebných pokračují v cestě. Doreah je fascinována malými draky, proto se na ně neustále ptá. Po chvíli se Daenerys rozhodne, že další cestování nemá cenu, proto vyšle své tři nejlepší jezdce, kteří mají najít vhodné místo, kde by se všichni mohli usadit.

Cesta je nakonec zavede do města Qarth, kde se usadí. Zde Doreah opět tráví spoustu času poblíž Daenerys a také si často hraje s malými draky. Následně se Daenerys připravuje na schůzku s Xarem Xhoanem Daxosem, proto jí Doreah připravuje šaty.

Když se Daenerys vrací zpátky domů, tak zjišťuje, že jí někdo ukradl její draky. Na podlaze leží mrtvá Irri a Doreah je nezvěstná, proto si všichni myslí, že také zemřela. Ve skutečnosti však Doreah byla celou dobu s Xarem, který jí slíbil velké bohatství, aby s ním byla. Doreah mu podlehla a tak s ním zůstala. Nicméně se později objevuje v Xarově sídle Daenerys a zavírá Xara společně s Doreah do jeho prázdného trezoru, kde společně zemřou.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO