Edmure Tully

Edmure Tully

Tobias Menzies Sezóny 3 2013 - 2019


Jediný syn Hostera Tullyho a dědic Řekotočí.

Edmure je syn Hostera Tullyho a také jeho dědic, i když není prvorozeným dítětem. Má dvě starší sestry, proto jako jediný mužský potomek má právo na dědictví svého otce. Edmurova matka Minisa Whent zemřela při jeho porodu.

V mládí vyrůstal se svými staršími sestrami a Petyrem Baelišem. Už měl pár nabídek ke sňatku, ale zatím každou odmítl. Jako budoucí pán Řekotočí nepůsobí příliš obstojně, protože má někdy velmi ukvapené názory a není zrovna vychytralý. Spíše se jedná o mladého naivního snílka, který ale jedná pro dobro své rodiny.

Edmure Tully je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Edmure vykonává pohřební rituál, když se koná pohřeb jeho otce Hostera Tullyho. Dle zvyklosti má jeho nástupce vyslat hořící šíp do loďky se zesnulým. Edmurovi se to ale neustále nedaří, proto mu luk a šíp vezme jeho strýc a vystřelí šíp sám, čímž ihned zapálí loďku. Následně se Edmure pohádá s Robbem, když Edmure neuposlechl Robbovy rozkazy a místo toho, aby vyčkával, tak získal mlýn, zajal dva mladé Lannistery a ztratil 208 mužů. Kdyby vyčkal, tak by Robb zajal Gregora Cleganea.

Do Řekotočí zavítají na Robbovo vyžádání dva členové rodu Freyů. Ten chce znovu uzavřít spojenectví s Walderem Freyem. Walder prý není proti, ale musí být splněny některé podmínky. Jednou z podmínek je sňatek mezi Edmurem a Roslin Frey. Edmure ze začátku nechce o žádné svatbě slyšet, ale po vyslechnutí Robba a Bryndena se rozhodne, že si ji vezme.

Když dorazí na Dvojčata, tak je Edmure nervózní, protože neví, kterou z Walderových dcer si má vzít. Když se koná svatba, tak ji konečně uvidí a zjistí, že není zas tak škaredá, jak si původně myslel. Najednou je Edmure ze svatby šťastný a po hostině jdou novomanželé na lóže. Následuje krveprolití, které se po hostině semele, a tak se Edmure stal zajatcem rodu Freyů.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Řekotočí, které bylo v držení rodu Freyů, je ztraceno, protože ho dobyl Brynden Tully. Lord Walder Frey chce svůj hrad zpátky, a proto vytáhne ze svých kobek Edmura Tullyho, kterého předá svým synům, aby ho využili během dobývání.

Každé ráno probíhá v Řekotočí stejně. Brynden Tully dojde na hradby a vidí, jak Lothar Frey a Walder Řeka drží jeho synovce a vyhrožují mu, že ho zabijí. Brynden každé ráno nic neudělá a i přesto Freyové jeho synovci nic udělají.

Jednou přijede do obléhacího tábora Jaime Lannister, který je znechucen stavem tábora. Ihned poručí, ať je Edmure nakrmen a vykoupán, protože je to jejich zajatec. Jaime se pak s Edmurem setkává a řekne mu, že má se svou manželkou Roslin chlapce. Edmure o tom nevěděl, a proto mu Jaime začne vyhrožovat. Edmure dá na něj, a proto ho Jaime pouští. Edmure jde k branám Řekotočí a rozkáže strážím, ať otevřou bránu. Následně rozkáže, ať se celý hrad vzdá.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Edmure se v určitou dobu dostal ze zajetí rodu Lannisterů a opět získal kontrolu nad celými Říčními krajinami. Díky tomu se mohl účastnit velkého sněmu v Dračím doupěti, na kterém se místní nejmocnější lidé snažili domluvit na tom, co bude se Západozemím po smrti královen Daenerys Targaryen a Cersei Lannister.

Účastníci setkání se nakonec dohodli na tom, že všichni nadcházející vládci Západozemí budou voleni kolektivně, nikoliv dědičně. Když pak přijde řeč na to, kdo by se měl stát novým panovníkem, tak se Edmure ihned nabídne. Jeho neteř Sansa mu však záhy řekne, ať nechá těch řečí a posadí se zpátky. Následně se všichni domluví na tom, že se novým vládcem stane Brandon Stark.

Foto: HBO
loading…