Euron Greyjoy

Euron Greyjoy

Pilou Asbæk Sezóny 3 2016 - 2019


Pirát, který si přijde pro Slaný trůn.

Euron Greyjoy je mladším bratrem Balona Greyjoy, který nyní stojí v čele rodu Greyjoyů a Železných ostrovů. Během povstání Greyjoyů vedl odvážný útok na Lannisport, díky čemuž zničil velkou část flotily Tywina Lannistera.

Aktuálně je pirátem, který procestoval mnoho končin. Ve Východních zemích si všiml, že Daenerys Targaryen potřebuje lodě na cestu do Západozemí, proto se vrátil na Železné ostrovy, aby jí je věnoval.

Euron je bystrý a mazaný. Má svůj plán, kterého se hodlá držet. I kdyby mu měl stát v cestě člen rodiny, tak se ho nepustí.

Euron Greyjoy je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Euron se vrací na Železné ostrovy a ihned se postaví do cesty svému bratrovi Balonovi, kterému začne tvrdit, že na Železných ostrovech je potřeba nového krále. Balon mu odporuje, proto se pustí do souboje, během kterého Euron shodí Balona z mostu, čímž ho zabije.

Euron se objevuje na královolbě, kde vznáší svůj nárok na Slaný trůn. Jeho jedinou konkurentkou je jeho neteř Yara, která však proti němu nemá šanci. Během svého proslovu tu Euron odhaluje svůj plán. Hodlá vybudovat flotily, které věnuje Daenerys Targaryen, vezme si ji za ženu a stane se právoplatným králem osamocených Železných ostrovů. To všechny ohromí, proto ho zvolí za krále.

Během přijímání však Železné ostrovy opustili Yara a Theon, kteří zároveň ukradli všechny lodě. Euron dává povel na stavbu novým lodí, díky kterým je doženou a zabijí.

sedmá série (Vichry zimy)

Euron zjistí, že se Cersei stala novou královnou Sedmi království, a proto ji navštíví, aby jí nabídl své služby. Výměnou za svou pomoc chce, aby se stala jeho ženou. Sám Euron ale ví, že každá žena má ráda dárky, a proto se rozhodne jí nejprve nějaký donést, než mu na jeho žádost odpoví.

Se svou flotilou se vyplaví na Úzké moře, kde přepadne lodě rodu Greyjoyů a Martellů. Hravě své nepřátele porazí a podaří se mu zajmout Ellarii Písek, Tyene Písek a svou neteř Yaru. Do Králova přístaviště se proto vrátí jako hrdina, protože ho místní lidé tak oslavují. Cersei je z jeho daru nadšena, ale odmítne si ho vzít, tedy dokud neskončí válka. Euron je s její odpovědí spokojen, a proto to dává jasně najevo.

Když se koná jednání v Dračím doupěti, tak u toho nechybí ani Euron, který se ihned posmívá jak Theonovi, tak i Tyrionovi. Poté ho vyděsí oživlá mrtvola, kterou sem Jon Sníh dovezl kvůli uzavření spojenectví. Když zjistí, že tito nemrtví neumí plavat, tak se sbalí a vrátí se na Železné ostrovy.

osmá série (Sen o jaru)

Popis této série bude doplněn až po odvysílání všech epizod.

Foto: HBO
loading…